У процесі носіння одяг може електризуватися. Це найпоширеніша проблема, яка призводить до дискомфорту.
Одяг, у якому скупчилася статична електрика, може притягувати шерсть або ворс. Внаслідок цього він виглядатиме непривабливо.
Подробиці
Які тканини електризуються
Деякі речі сильно електризуються, інші зовсім не викликають дискомфорту. Усі текстильні волокна здатні накопичувати у собі статичну електрику. Однак деякі речі мають підвищену схильність до цього. Якщо тканина швидко вбирає вологу, вона практично не електризується.
До електризації в першу чергу схильна синтетика. Бавовна при носінні не викликає жодного дискомфорту.
Шовк та шерсть також можуть накопичувати статичну електрику. Тут велику роль грає вологість повітря. Фахівці стверджують, що сухе повітря у цьому процесі сприяє швидкій електризації.
Як позбутися статичної електрики на одязі
Щоб запобігти нагромадженню електронів на одязі, потрібно враховувати наступні моменти.
Електрони можуть накопичуватися на речах. Прання речей дозволяє повністю змити електрони. Запобігти утворенню статичної електрики допоможуть пом’якшувачі або кондиціонери. Щоб одяг постійно не електризувався, досить просто зменшити статичну напругу.
До ефективного засобу належать застосування антистатика. Хімічний склад спеціальних засобів знижує статичний заряд. При цьому вони перешкоджають їхньому накопиченню в матеріалі. Деякі виробники випускають антистатики у вигляді спреїв, які можна просто розпорошити на одяг.
Якщо немає спеціальних засобів, можна скористатися лаком для волосся. Після розбризкування лаку на тканину значно зменшиться кількість електронів на одязі.
Нейтралізувати дію статичної електрики також допоможе звичайна вода. Воду просто наливають у пульверизатор, а потім розбризкують на одяг. Однак слід враховувати, що цей спосіб має нетривалий ефект. Щоб пом’якшити воду, до неї можна додати трохи кондиціонера. За допомогою цього розчину можна швидко нейтралізувати дію статичної електрики.
Найкращі народні способи
Існує безліч народних способів, які допоможуть знизити статичну напругу. До найпоширеніших способів відносять:
- Вологість – це друг у боротьбі зі статикою на одязі. Підвищити рівень вологи у приміщенні можна за допомогою спеціальних зволожувачів, які продаються у багатьох інтернет-магазинах.
- Якщо плануєте прати речі в пральній машині, необхідно встановлювати мінімальні оберти. При цьому до прального порошку можна додати трохи харчової соди.
- Відмовтеся від режиму «сушіння» у пральній машині. Завдяки цьому можна запобігти накопиченню зарядів.
- Якщо потрібно швидко висушити речі в пральній машині, потрібно покласти в барабан антистатичну серветку.
- Після прання обов’язково потрібно обполіскувати речі у спеціальній суміші. Для її приготування потрібно розвести в 10 л води 1 ч. ложку лимонної кислоти.
За допомогою цих популярних способів можна швидко зняти статичну напругу з одягу. Усі методи вважаються ефективними, оскільки були перевірені часом.