99% людей чистять зуби неправильно. Виявляється, щоб прибрати наліт, потрібно уникати надто активних рухів — і слідувати порадам ортодонтів по м’якому, безпечному та ефективнішому чищенню зубів.
Чищення зубів — рутинна дія, яка у більшості з нас не викликає жодних питань. І саме тому замість того, щоб захищати порожнину рота від карієсу, запалень та інших дентальних проблем, ми лише випробовуємо нашу зубну емаль на міцність, роблячи надто різкі, швидкі та напружені рухи.
Фахівці запевняють: надмірно активне чищення зубів не допомагає зчистити наліт. Через швидкі та неуважні ривки ми приділяємо мало уваги простору біля ясен — а також лише сильніше забиваємо ділянки між зубами.
Насправді чищення має бути спокійним і розміреним, а щітка повинна дуже м’яко торкатися зубів. Для цього зубну щітку слід тримати не в стислому кулаку, як ми всі звикли, а так, як ми тримаємо ручку або олівець – тобто щоб основне навантаження припадало не на всю руку, а лише на кілька пальців.
Спробуй взяти щітку подібним чином – і миттєво помітиш, як зміняться твої рухи. Тепер при чищенні зубів будуть задіяні лише м’язи кисті. Цього цілком достатньо: як для чистоти результату, так і для профілактики зношування емалі.
Можливо, спочатку тобі буде дуже складно втримати щітку по-новому. У такому разі можеш взяти її так, як тобі зручно: але обов’язково стеж за тим, щоб у роботу не вмикалися м’язи руки.
До речі, така методика корисна і для стану зубної щітки: вона не так швидко ставатиме «волохатою» і неакуратною на вигляд і прослужить тобі в ідеальному стані всі рекомендовані три місяці.