Редиска швидко росте, але якщо ґрунт їй не сподобається, вона влаштує вам городній саботаж: піде в бадилля, стане гіркою або ж виросте такою жорсткою, що хоч на тертку три. Щоб цього не сталося, треба правильно підготувати землю ще до посіву.
1. Менше азоту – більше фосфору
Якщо редиска росте буйним зеленим кущем, а коренеплоду немає – значить, у землі надлишок азоту. Від цього страждають усі коренеплідні культури. Перед посадкою не можна вносити свіжий гній – він стимулює ріст бадилля, а не кореня. Натомість варто додати суперфосфат або золу, які допоможуть редисці формувати не листя, а соковитий округлий плід. Якщо ґрунт бідний, можна додати трохи калійного добрива – воно впливає на солодкість і міцність коренеплоду.
2. Редиска любить пухкий ґрунт – не робіть з грядки бетон
Щоб коренеплід зростав рівним і гладким, ґрунт має бути м’яким і легким. Якщо посадити редиску в глину – вона буде кривою, дрібною, жорсткою і піде в стрілку. У важку землю перед посадкою варто додати пісок або перегній, добре перекопати і розпушити. Перед посівом верхній шар можна пройти граблями, щоб грядка стала рівною та легкою.
3. Нейтральна кислотність без перекосу в кисле болото
Кислий ґрунт – ще одна причина, чому редиска стає гіркою або взагалі не розвивається. Якщо на ділянці переважає кисла земля, варто її нейтралізувати ще восени, але якщо час згаяний, допоможе зола або доломітове борошно. Вносити їх треба за два тижні до посадки, щоб вони встигли засвоїтися в ґрунті.
4. Волога, але без болота
Редиска любить стабільну вологість, але не переносить переливу. Якщо її поливати нерівномірно – то затоплювати, то забувати на тиждень – вона потріскається або піде в стрілку. Найкраще поливати її регулярно, але без фанатизму – особливо важливо не пересушувати грядку, коли коренеплід тільки починає формуватися. В особливо спекотні дні можна замульчувати посадки соломою або скошеною травою, щоб волога довше зберігалася.
5. Що ще можна додати для хрумкої, соковитої редиски?
Настій золи – чудове джерело калію і кальцію. Додає соковитості й солодкості, а також зміцнює рослину. Достатньо склянки золи на 10 літрів води, настояти добу і полити грядку.
Настій кропиви – природний стимулятор росту. Його готують шляхом зброджування (кропиву заливають водою і настоюють 5-7 днів). Перед використанням розводять водою у співвідношенні 1:10.
Бананова шкірка – природне джерело калію. Якщо її подрібнити й закопати у грядку перед посадкою, редиска виросте більш насиченого смаку та без гіркоти.