Здавалося б, що з приходом літа можна відпочити від садових робіт. Зазвичай найактивніше доглядають за садом навесні. Але й влітку робота знайдеться.
Подробиці
Якщо навесні ви не встигли зробити санітарної обрізки й повидаляти сухі чи змерзлі гілки, то в червні саме час це зробити. Оскільки сухі гілки добре виділяються серед живих.
Також можна розмножити чагарники способом зеленого живцювання. В малині зріжте верхівки гілок, якщо кущ вищий 1 метра, щоб вони гілкувалися, тоді в серпні зберете великий урожай.
В цей час можна підгодувати кущі смородини та малини гноєм. 2-3 кг на 1 квадратний метр. Саме у червні на малині може з’явитися захворювання – сіра гниль. Для профілактики радять притрусити міжряддя деревною золою, а листя – спеціальними розчинами.
У червні можна покропити груші та яблуні від борошнистої роси та комах – шкідників. Для профілактики грибкових захворювань підійде бордоська суміш. Дотримуйтеся правил поливу. Саме в червні рослинам може не вистачати вологи. Розпушуйте ґрунт та політь бур’яни. Якщо у фруктових дерев з’явилася коренева парость, то треба її позбутися.