...
ГоловнаЗдоров'я5 продуктів, якими можна заїдати стрес: вони мають заспокійливий ефект

5 продуктів, якими можна заїдати стрес: вони мають заспокійливий ефект

Підпишіться на нас:

Ти знову через щось переживаєш, і рука інтуїтивно тягнеться до чогось солоденького чи здоби? Такі перекушування не допомагають підтримувати нервову систему — і тим більше негативно впливають на фігуру. Замість них краще завари чашку трав’яного чаю – і з’їж ці корисні продукти з антистрес-ефектом.

Багато хто звикли боротися з тривогою та смутком за допомогою незапланованих перекусів. Зазвичай вони містять багато цукру і солі, негативно впливають на травлення і підвищують ироблення гормону стресу кортизолу. Годину-другу після такого читмілла ми відчуваємо умиротворення: а потім знову починаємо корити себе за порожні калорії та шкідливі жири, від яких страждає і самопочуття, і фігура.

Дієтологи не радять боротися зі стресом за допомогою їжі – адже це прямий шлях до розладу харчової поведінки. Втім, нічого не їсти під час переживань — також неправильно. Саме тому за гострого бажання поїсти краще робити ставку на ці продукти з «антистрес»-ефектом.

Чорниця

Всі ягоди багаті на флавоноїдні антиоксиданти, і чорниця — особливо. Ці речовини мають потужний протизапальний ефект на організм і мають нейропротекторну дію, захищаючи нервові клітини від руйнувань.

Зелень

Петрушка, кріп, салати та листові овочі багаті на антиоксиданти і допомагають захистити організм від окислювального стресу, який провокує запалення, набряки та інші неприємні побічні явища.

Горіхи та насіння

Горіхи багаті на корисні жири, без яких не обійтися. Також у них міститься цинк, мідь, марганець та магній – усі ці речовини мають вплив на нервову систему та допомагають боротися зі втомою та тривожністю.

Яйця

Яйця – незамінний продукт у будь-якій незрозумілій ситуації. Їх рекомендується їсти при похміллі, коли не виспався чи хворієш. І тим більше при стресі! Все тому, що яйця багаті на вітаміни, жири і величезну кількість незамінних амінокислот. А ще вони допомагають виробляти триптофан – речовину, що впливає на рівень гормону щастя серотонін в організмі.

Субпродукти

Можливо, ця категорія продуктів — більшість не найулюбленіша, але її значення в раціоні неможливо переоцінити. Субпродукти особливо багаті на вітаміни групи В і допомагають підтримувати нервову систему організму. Вищезгаданий триптофан у них також присутній. А ще субпродукти борються з анемією — частою супутницею занепаду сил та проблем із самопочуттям.

Стрічка новин:

Фітнес/Здоров'я/Краса

Ще новини:

Чому живіт випирає, навіть коли схудла, і як його прибрати

Випираючий живіт може здорово зіпсувати настрій, якщо ти бачиш себе у дзеркалі у невигідному ракурсі. Перша думка –...

5 міфів про користь рослинних олій для здоров’я та краси

Оливкова олія - панацея від усього, пальмова шкідливіша за алкоголь, кокосове корисне для волосся і судин, але це...

Синдром сухого ока: як він проявляється та якими засобами його лікувати

Відчуття «піску в очах» та печії, на жаль, добре знайоме багатьом із нас. Якщо ти відчуваєш подібні дискомфортні...

8 помилок, які зменшують тривалість життя: перевір себе

Зрозуміло, що не все підлягає контролю, наприклад, вибір генів, з якими ти народжуєшся. Проте спадковість не визначає твою...