Усі городники вирощують перець на своїх ділянках. Але врожай не завжди добрий. У чому ж помилки вирощування? Запорука врожаю – якісне насіння. Не варто садити гібриди, бо смак їх «ніякий». Краще сіяти тільки сортове насіння.
Подробиці
Куплена розсада – це купівля кота в мішку. Вона довго приживається, хворіє, а плоди достигають пізніше. Це ще один доказ – вирощувати власну розсаду.
Для висаджування розсади в ґрунт має пройти 110-120 днів, тому треба розрахувати терміни висівання насіння. Адже перець – рослина теплолюбна.
Особливі вирощування розсади полягає у використанні короткого світлового дня -12 годин. Якщо перцю не давати «спати» і освітлювати 24 години, то раннього врожаю не дочекаєтесь. Перець любить ультрафіолетове освітлення(на 5-10 хв вмикати ультрафіолетові лампи). Також розсада добре розвивається, якщо її підсвічувати 1-2 год червоною лампою, які раніше використовувалися у фотолабораторіях.
А в цілому догляд звичайний. Поливати треба тільки теплою водою, бажано дощовою водою. Підгодовувати – настоянками різних трав, курячого посліду, коров’яку.
Рослини в лунки не заглиблювати, садити по дві штуки. Після висаджування добре полити й замульчувати перегноєм(10-15 см).Перший тиждень поливати щодня. Рихлити, періодично мульчувати сіном, травою, листям.
Для профілактики попелиці обробляти сироваткою(2,5 л на 10 л води) або припудрювати попелом по вологому листу.
Перші плоди збирати можна вже на початку липня.