У якому віці метаболізм починає змінюватись? Чому це відбувається? Чи можна цьому запобігти чи обернути назад? Якщо ви ставили собі ці питання, то ця стаття буде вам в нагоді.
«Коли люди говорять “метаболізм”, то вони зазвичай мають на увазі три різні способи витрачання енергії», — каже дієтолог і консультант з інтуїтивного харчування Кортні Вікері. Йдеться про базальний обмін речовин – BMR – витрати енергії в стані спокою; Термічний ефект їжі – TEF – енергії, яка необхідна нам для перетравлення та засвоєння їжі, і, нарешті, про калорії, які ми спалюємо під час фізичної активності.
Раніше вважалося, що метаболізм починає сповільнюватися в 30 років на 2-5% протягом кожного наступного десятиліття, проте, за словами Вікері, останні дослідження показали, що ця аксіома може бути помилковою. Згідно з оглядом “Daily energy expenditure through the human life course”, опублікованому в 2021 році, крива виглядає інакше: метаболізм збільшується в перший рік життя, потім поступово знижується до 20 років, після чого зберігає свої темпи до 60. Але навіть після цього ювілею метаболізм стрімко не падає: він сповільнюється лише на 0,7% на рік.
Як пояснює Кортні, немає певного віку, коли метаболізм гальмується у всіх людей, і це ніколи не відбувається різко. Тим не менш, обмін речовин може значно змінитися з різних причин – наприклад, через гормональні коливання, дефіцит поживних речовин, втрати м’язової маси або вплив токсинів. За словами доктора медицини та акушерки Кірін Данстон, якщо жінка помічає прискорення або уповільнення метаболізму, їй слід обов’язково звернутися до лікаря, щоб розібратися в причинах та запобігти можливим ускладненням.
Вікері перераховує сім ознак уповільнення метаболізму:
Якщо ви позитивно відповіли на декілька пунктів, слід звернутися до лікаря — існують аналізи, які дозволяють визначити, чи ваш метаболізм повільний, швидкий чи просто правильний. Три основні, на думку Вікері, це глюкозотолерантний тест, тести функції щитовидної залози (TFT) і тест на VO2max, який показує, скільки кисню використовується під час фізичної активності.
Є й добрі новини: навіть якщо ваш метаболізм уповільнився, його можна повернути на колишній рівень. Насамперед для цього знадобляться здорові звички: харчуйся різноманітно, висипайся і не забувай про фізичні навантаження.
Стилістичний метод вдосконалення образу полягає у комбінуванні одягу з різним типом фактур. Це робить його…
Проблем з больовим синдромом не завжди можна уникнути, а от зменшити його прояв можна без…
Немає нічого милішого для української душі та серця, ніж бачити в кежуал образах улюблені кольори.…
Як тільки температура за вікном починає підвищуватись, дівчата швидко змінюють важкі пальта на стильні шкіряні…
Мрієш про довге і густе волосся? Швидше вивчай просту, але робочу техніку, яка простимулює його…
На полиці в шафі може бути з десяток різних моделей одягу, а найтрендовішого не буде.…