З усіх видів тіста, дріжджове можна сміливо назвати найпопулярнішим.
Це булочки, пиріжки та пироги, хліб, пончики, паски, піца та багато іншого. Розбір всіх видів дріжджового тесту, базових принципів роботи з ним та пояснення процесів, що відбуваються з інгредієнтами при замісі та вистоюванні, ми залишимо для окремої фундаментальної статті. А сьогодні ділимося шпаргалкою, яка допоможе вам оперативно зорієнтуватися у тому, як замісити та сформувати більшість видів дріжджового тіста.
Та отримати мільйон подяк від задоволених дегустаторів ваших страв.
Насамперед варто пам’ятати, що дріжджі мають бути якісними та з гарним терміном придатності. Це основний компонент, який може вплинути на якість тіста та готового виробу.
- Після замішування тісто потрібно поставити в тепле місце, щоб воно настоялось, а дріжджі розійшлися в тісті.
- Борошно теж важливе. Його перед додаванням необхідно просіяти. Це зробить текстуру повітрянішою. Плюс ви зможете швидше досягти гладкої консистенції тіста.
- Крім того, пшеничне борошно обов’язково має бути кімнатної температури.
- Варто пам’ятати, що інші продукти також мають бути кімнатної температури. Інакше вони просто не зможуть поєднатися один з одним.
- У приміщенні має бути тепло, якщо температура повітря буде холодною тісто може не підходити.
- Дріжджі можуть загинути від дуже гарячого молока і процес бродіння може не відбутися.
- Ретельно вимішуйте тісто. Дріжджове тісто важливо добре вимішувати. Не має значення – руками на столі або гаком в кухонній машині. При ретельному вимішуванні в тісті розвивається глютен, і м’якуш у готової випічки виходить більш еластичним та легким. Місіть тісто не менше 10 хвилин. У результаті воно має бути гладким, без грудок та вкраплень. Але при цьому може залишатися липким (цей момент залежить від конкретної рецептури).