Більшість напоїв не вписуються в основи гармонійного харчування. Але ці варіанти особливо небезпечні для метаболізму: саме тому, що на перший погляд здаються не такими шкідливими, порівняно з колою, коктейлями та іншими рідкими калоріями.
Мова йде про напої з кофеїном у складі. Вважається, що кофеїн корисний при схудненні — тому що активізує обмін речовин, у деяких ситуаціях знижує почуття голоду та й загалом бадьорить. Однак, якщо в напоях з кофеїном міститься багато додаткових інгредієнтів, користь від головного компонента зводиться до нуля. І навіть іде в мінус!
Кава з добавками
Прикро, коли після чашки капучино з ароматним сиропом відчуваєш дискомфорт та тяжкість у животі. Все тому, що сиропи, солодкі посипки, молоко та вершки збільшують вміст цукру, жирів та калорій у каві. З погляду нутріціології ці компоненти не засвоюються з кофеїном і спричиняють погіршення самопочуття та уповільнення обмінних процесів в організмі.
Енергетики
Енергетичні напої створені для того, щоб підбадьоритися, коли сили на нулі. Однак їхній ефект швидко сходить нанівець, і щоб полегшало, потрібно випити ще одну порцію.
А тепер уяви: в одній банці класичного енергетика міститься близько 250 калорій та 50 грамів вуглеводів. Це приблизно стільки ж, як у середній пачці чіпсів чи шоколадному батончику!
«Окрім доданого цукру та штучних барвників енергетики містять надто багато кофеїну — у такій кількості, яка не бадьорить наш метаболізм, а діє на нього руйнівно», — попереджає експерт у сфері харчування Джоан Вен.
Солодкий чай
Тут все також зрозуміло: чай із додаванням меду, цукру, сиропів та інших підсолоджувачів не несе жодної користі організму. Цукор – це простий вуглевод, і він швидко всмоктується в кровотік, провокуючи стрибки інсуліну та, отже, порушення обміну речовин.
Якщо тобі складно пити чай без добавок, спробуй доповнити його спеціями: наприклад, кардамоном, гвоздикою чи корицею. А ще додай у чай свіжі чи сушені трави: м’яту, ромашку та інші трави або спеції, які є у твоєму кухонному арсеналі.