Для рослин важливим є показник кислотності ґрунту. Він впливає на вибір добрив, умови вирощування та результат всіх дій. Простий приклад — гортензія. Вона гарно росте та цвіте лише в землі з високою кислотністю. Якщо ви не знаєте показник, а прилад для вимірювання не придбали, на допомогу прийдуть народні методи.
Кислий ґрунт
Якщо на вашій ділянці росте хвощ та калюжниця, можете бути певні у високому рівні закислення. В переліку може бути також щавель та польова м’ята.
Слабокислий
Показниками такого ґрунту є відомий всім подорожник. Окрім нього зверніть ще увагу на ромашки, кульбаби, папороть та конюшину.
Нейтральний
Такий ґрунт полюбляють кропива та деревій звичайний. До речі, конюшина також може рости при нейтральних показниках кислотності.
Є ще один простий спосіб, якщо ви не хочете вивчати ботанічні особливості дачної ділянки. Можна провести експеримент. Для цього треба покласти землю на тарілку та налити на неї оцет. Якщо реакція відсутня, отже висока кислотність. При нормальних показниках буде проходити хімічна реакція у вигляді появи бульбашок.