Майже у кожного вдома в холодильнику зберігаються яйця. Звичайна середньостатистична сім’я з’їдає за тиждень більше десятка яєць. І вся шкаралупа від яєць опиняється у сміттєвому баку. Навіщо її викидати, якщо є безліч способів, як можна використовувати її в побуті.
Компост
Всім відомо, що компост – це натуральне добриво. Для його приготування можна використовувати різні харчові відходи, у тому числі гній, шкірки від бананів, шкірку від картоплі та інших овочів. Також в компост можна додавати яєчні шкаралупи.
Зі шкаралупи можна зробити дієвий розчин для компостної ями. Для приготування необхідно залити декілька шкаралуп простою водою і дати йому настоятися. Таким розчином можна полити компостну яму.
Квіти в горщиках
Щоб виготовити дренаж, більшість садівників використовують горщики з маленькими камінчиками. Однак замість цього каміння можна використовувати просту яєчну шкаралупу. Вона впорається з поставленим завданням навіть краще, ніж каміння, до того ж, її можна не змінювати протягом одного року. При пересадці квітів камінці викидають, а землю, перемішану з шкарлупками яєчними, можна використовувати як добрива.
Для врожаю
Далеко не всі городники знають про те, що шкаралупу від з’їдених курячих яєць можна використовувати як добрива. Справа в тому, що в шкаралупі міститься багато корисних речовин, у тому числі кальцій. Тому настоянкою з води та шкаралупок можна поливати баклажани та перці. Розчин насичує грядки корисними речовинами та забезпечить швидке зростання рослин.
Для розсади
Розсаду, як правило, висаджують у маленьких ємностях або в простих пластикових стаканчиках. Але натомість можна використовувати шкаралупу від яєць. Бажано, щоб вона була більш менш ціла. На денці можна зробити маленьку дірочку, щоб рослини почали рости швидше. Коли прийде час пересаджувати розсаду, шкаралупу не варто викидати, адже її можна використовувати як добрива.
Кислотність ґрунту
Не у всіх районах ґрунт є придатним для висадки рослин. Іноді йому бракує поживних речовин, через що овочі та квіти ростуть і розвиваються дуже повільно, часто хворіють і гниють, сильніше схильні до різноманітних інфекцій. Відновити кислотність ґрунту допоможе шкаралупа. Однак для того, щоб було видно хоч якийсь ефект, має пройти багато часу.
Слимаки
Щоб слимаки та равлики на деякий час перестали «атакувати» город і повзати по грядках, можна посипати землю подрібненою шкаралупою, або ж приготувати розчин із яєчних шкаралупок. На перший погляд, це спосіб здається недієвим, але насправді він здатний дати хороший результат.
Коти
Якщо розкидати по всій території городу шматочки шкаралупи, то сусідські кішки та коти можуть раз і назавжди забути про це місце. Гострі шматочки будуть неприємно прилипати до котячих лапок і тварини відразу втечуть з городу і, швидше за все, більше ніколи на цю територію не повернуться.
Підживлення
Більшість людей роблять годівниці для птахів із підручних засобів та кріплять ці годівниці на балконі або на деревах. Як корм для зимуючих птахів можна використовувати не тільки насіння, сало та зерна, а й яєчну шкаралупу. Адже в ній міститься дуже багато поживних речовин, які допоможуть птахам не померти з голоду та холоду.