...
ГоловнаКулінаріяЧому рис не виходить розсипчастим: більшість господинь не знають ці тонкощі

Чому рис не виходить розсипчастим: більшість господинь не знають ці тонкощі

Підпишіться на нас:

Правильно приготувати розсипчастий рис – це велике мистецтво. Професіонали роками збирали кулінарні хитрощі, і тепер ці поради доступні всім.

Крім того, щоб вибрати правильний сорт, необхідно підібрати правильну каструлю і дотриматись низки вимог у процесі готування.

Що залежить від сорту

Загалом відомо близько 7000 сортів рису. Але досить знати, що в залежності від способу обробки рис ділиться на шліфований та нешліфований, а також на пропарений.

Розсипчасті страви виходять з нешліфованого та пропареного рису.

Краще віддати перевагу довгозернистим сортам, який підійде як гарнір до м’яса, риби та овочів.

Середньозернистий гарний для різотто чи паельї, а круглі зерна гарні для каш, пудингів, для приготування суші чи крем-супів.

Що залежить від промивання

Рис не вийде розсипчастим, якщо перед приготуванням не промити крупу у холодній воді. Адже так видаляється зайвий крохмаль. А якщо замочити крупу на 30 хвилин, то можна скоротити час приготування і не розварити крупу.

Що залежить від каструлі

Рекомендується вибирати посуд з товстим дном. Так рис не злипнеться і не візьметься грудками. Тому ідеально підходить чавунна каструля з товстим дном.

Як правильно варити

Перші 3 хвилини рис вариться на сильному вогні, потім вогонь зменшується і страва готується ще 7 хвилин. Потім рис вимикається і доходить ще хвилин 10 під кришкою. Коли крупа вбирає всю рідину, це означає що рис готовий.

Перемішувати чи ні?

Не можна перемішувати рис у процесі приготування. Так виділяється крохмаль, через що крупа перетворюється на в’язку липку кашу.

Що робити з кришкою

Професіонали не рекомендують відкривати кришку доти, доки рис не буде повністю готовий. Тому краще брати посуд зі скляною кришкою.

Здоров'я/Краса/Лайф

Ще новини:

Як врятувати переперчену страву: 10 кулінарних хитрощів

Не всі люблять занадто гострі страви, тому надлишок перцю може зіпсувати вам обід чи вечерю. Переперчити страву легко....

Ці огірки точно краще не консервувати: простіше одразу викинути

Молоді господині помиляються, коли обирають огірки виключно за якістю плодів. Багато чого в цій справі залежить від сорту. Наприклад,...

Відмінний рецепт квашених солоних огірків на зиму

Саме час подбати про запаси овочів, які вирощені на власній грядці. В теплицях вже є урожай огірків, скоро...

Сухі котлети: помилки, через які вони такими виходять

Що додати до котлет, щоб вони були не сухими, а соковитими? Це питання, яким задаються недосвідчені господині. М'ясо дуже...