Ні для кого не секрет, що люди похилого віку мають особливий, специфічний запах, який дуже складно описати. Виявляється, він виникає зовсім не через те, що старі люди рідко приймають душ або забувають прати одяг.
За характерний «аромат старості» відповідають певні зміни у організмі. Давай розбиратися, в чому насправді діло:
Більшість людей після 70 років починають виділяти особливий запах, який у народі називають старечим. У когось він дуже різкий, у когось ледве вловимий, проте сплутати його з іншим просто неможливо.
Чому ж він з’являється і чи правда, що в старості кожен з нас також буде його мати? Вчені стверджують, що так і це обумовлено банальною фізіологією. Після проведення низки експериментів з’ясувалося, що специфічний «запах старості» з’являється через хімічні зміни, що відбуваються в організмі людини похилого віку.
Пов’язано це не з поганою гігієною чи неправильним харчуванням. Виною всьому речовина під назвою 2-ноненаль, кількість якого збільшується прямо пропорційно до віку людини. Звідки саме воно виникає, вчені поки що до кінця не з’ясували. Однак одне можна сказати точно: кількість 2-ноненалю у людей похилого віку значно вища, ніж у молодих.
Японські вчені з’ясували, що 2-ноненаль утворюється при окисленні жирних кислот омега-7, вміст яких у себумі з віком лише збільшується. Існує й інша версія, згідно з якою речовина утворюється через діяльність бактерій.
Чому ж людям похилого віку не вдається повністю позбутися цього запаху, навіть при дотриманні гігієни? Справа в тому, що ноненаль — це жирова сполука, тому подолати «аромат старості» не допоможе навіть найретельніше миття. На жаль, запах повернеться всього за кілька годин після душу чи ванни, — щойно шкірний жир почне окислюватися.
Проте взяти цей неприємний запах під контроль все ж таки можна. Лікарі радять добре відлущувати і зволожувати шкіру та носити одяг із натуральних тканин. Деякі бренди навіть виробляють спеціальну косметику, яка допомагає боротися із специфічним ароматом.