...

5 звичних продуктів, від яких варто відмовитися – заради здорового серця

Підпишіться на нас:

Здоров’я серця залежить від спадковості всього на чверть, а на три чверті – від нашого способу життя. І кожен шматочок «шкідливої» їжі сьогодні підвищує ризик інфаркту чи серцевого нападу у майбутньому. Але якщо деякі продукти – навіть не найкорисніші – серце готове нам пробачити, то існує їжа, яку краще назавжди викреслити зі свого раціону. Заради нашого ж власного здоров’я та довголіття.

Перероблене м’ясо

Бекон, шинка, ковбаса та сосиски – звична, але, на жаль, дуже небезпечна їжа. Онкологи і кардіологи одноголосно визнають ці продукти шкідливими і канцерогенними. Вся справа в насичених жирах, яких багато в таких м’ясних продуктах, а також натрію, який використовується для збільшення терміну зберігання м’яса. І те, й інше буквально смертельно небезпечне для нашого серця – тому варто задуматися, чи виправдвні такі ризики заради хвилинного задоволення?

Червоне м’ясо

Ви бачите соковитий стейк із грибами чи свинячу відбивну? Кардіологи бачать сіль, холестерин та насичені жири, які буквально відправляють серце та судини в нокаут. Зрозуміло, що лікарі не звірі (ну, принаймні більшість з них) і не вимагають повністю відмовитися від червоного м’яса: просто закликають скоротити його частку в раціоні до трьох-чотирьох порцій на місяць.

Картопляні чіпси та готовий поп-корн

І те, й інше може бути навіть корисним для нашого серця, але тільки за однієї умови: ви самі приготуєте ці ласощі. І не станете додавати до них сіль. Справа в тому, що практично всі ми щодня суттєво перевищуємо безпечну дозу солі, через що знову і знову ризикуємо своїм серцем – на жаль, у прямому значенні слова. Намагайтеся уникати продуктів із прихованою сіллю та скоротіть її кількість у стравах, які готуєте самі.

Дієтичні напої

Солодка газировка і соки (навіть свіжі) небезпечні для серця, тому що по суті є концентратом цукру, але ще гірші так звані дієтичні напої, в яких використаний замінник цукру. Регулярне вживання «нульових» напоїв серйозно підвищує ризик хвороб серця – а також ризик раку та деменції.

Локшина швидкого приготування

Хто з нас не їв у шкільні чи студентські роки швидкорозчинні макарони? Якби ми знали, скільки в них солі (майже половина добової норми), найімовірніше, ми відмовилися б від них ще тоді. Чи потрібні ще аргументи? Будь ласка! Майже всі види швидкорозчинної локшини обсмажують у фритюрі – а що може бути гірше для наших судин? Постарайтеся більше ніколи не їсти її – заради вашого ж блага!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я