...
ГоловнаЛайфстайлЇжте більше і худніть - з новою дієтою цей міф стане реальністю

Їжте більше і худніть – з новою дієтою цей міф стане реальністю

Підпишіться на нас:

Якщо ви мрієте скинути зайву вагу, напевно, завжди асоціюєте цей процес з обмеженнями: щоб схуднути, доведеться випробувати відчутття голоду на міцність. На щастя, це завжди так. Волюметрична або «об’ємна» дієта – ідеальний варіант для тих, хто не готовий до таких жертв навіть заради набуття ідеальних форм.

Нва щастя, зараз з кожного кутка говориться про те, що короткострокова дієта – це не ключ до успіху. Набагато важливіше розробити для себе довгостроковий план харчування, якому буде легко і просто слідувати регулярно. Середземноморська дієта і дієта DASH, як і раніше, популярні завдяки самій специфіці підходу, коли слідувати обраній схемі здається природним, а схуднення не змушує себе довго чекати.

Помірний підхід до більш здорового харчування – це і є сам принцип волюметричної дієти. Зрозуміти принцип досить просто, почати дотримуватися – ще простіше, а довгострокові результати не можуть не тішити.

Вся справа в об’ємах

Цю дієту розробила професор Барбара Роллс із Пенсільванії. Її ідеологія заснована на простому уявленні, що вживання більшої кількості їжі змусить відчути задоволення від їжі і не дозволить виникнути почуттю голоду. Простіше кажучи, слід замінити одні продукти на інші, стежити за їх поєднаннями — і при цьому навіть візуально вам сподобаються порції їжі. Шлунок фізично наповнюється, але при цьому кількість калорій буде низькою. Під час їжі не виникатиме стрес, а гормон стресу кортизол, як відомом, відповідає ще й за набір ваги, якщо він виробляється організмом у надлишку.

Чотири категорії продуктів

Тут теж все дуже просто: намагайтеся їсти якнайбільше продуктів з першої категорії, а з останньої — якнайменше.

Перша категорія: сюди відносяться всі продукти з низькою енергетичною щільністю – ті, в яких найбільше води і клітковини. До цього переліку входять некромахлисті овочі (болгарський перець, будь-яка листова зелень, стручкова квасоля, цукіні, всі види капусти) та фрукти (всі види ягід, ківі, цитрусові), а також супи на основі бульйонів.

Друга категорія: калорійність буде трохи вищою, але за рахунок великої кількості білка почуття ситості настане швидше. Цільнозернові продукти, крохмалисті овочі, нежирні молочні продукти та білки (цільнозернові каші, курка, пісна яловичина та біла риба) – вони всі у цьому списку.

Третя категорія: жирні молочні продукти, решта м’яса, білий хліб. Головне, стежити за кількістю – перевага має йти на користь першої категорії.

Четверта категорія: тут теж без сюрпризів – усі ці продукти улюблені багатьма. Здивувати може лише наявність у переліку горіхів та насіння, яке хоч і дуже корисне, але насправді вельми калорійне. Смажена їжа, борошняне та солодке, фастфуд та алкоголь – не варто повністю виключати їх з раціону, але вибирайте мінімум.

В тренді

Ще новини:

Дві помилки, які зіпсують образ з атласною спідницею в 2025 році

Всім добре відомо, що атласна спідниця повернулася в моду. У 2025 році вона вже у всіх модних рейтингах,...

Чим замінити джинси, щоб зробити образ елегантним

В образі все може бути прекрасно до того моменту поки не постає конкретна мета створення в візуалі статусності,...

Стилісти розповіли, яка сумка стала антитрендовою в 2025 році

Серед великого різноманіття моделей сумок є та, яка у 2025 році втратила всі модні позиції. Стала антитрендовою, хоча...

Два неординарних головних убори на весну 2025 року

Головний убір не завжди повинен виконувати роль засобу для утеплення. Він може стати вашим фірмовим штрихом у стилі,...