Кава з молоком: наскільки корисний цей напій та особливості його вживання

0
Кава з молоком: наскільки корисний цей напій та особливості його вживання
Підпишіться на наc:
Facebook і Telegram, а також зручно читайте з мобільного GoogleNews.

Перші згадки про каву відносяться до 850 року н. е. У Європі напій з’явився лише на початку 1600-х років. З цього моменту розпочалася історія вживання напою з молоком. Сьогодні кава та молочний продукт нероздільні. Але чи є в ньому користь і кому такий напій дозволено?

 Позитивні властивості напою

При частому вживанні кави кофеїн вимиває з організму кальцій. Вживання його з молоком нівелює цей недолік. Ще однією перевагою кави є допомога при мігрені, яку відзначають тисячі людей.

Напій м’яко впливає на тиск, знижуючи болючі відчуття. Крім цього, любителі кави, що мають від нього залежність, за допомогою молочного продукту можуть зменшити тягу до нього, поступово зводячи нанівець потребу у високій дозі кофеїну.

Склад напою

Натуральна кава – це джерело корисних мікроелементів. З молоком його цінність підвищується. У напої присутні такі речовини, як:

  • алкалоїди, що забезпечують напою характерну гіркоту та трансформуються при варінні у вітамін B2;
  • органічні кислоти, що позитивно впливають на процеси ШКТ, що допомагають налагодити процес дефекації;
  • кофеїн бадьорить ЦНС, активує роботу головного мозку, підвищує працездатність;
  • антиоксиданти, що уповільнюють процеси старіння та дію вільних радикалів, що зберігають молодість та тонус м’язів;
  • ефірні олії, що виступають як антисептики природного походження.

Калорійність напою залежить від жирності молока. Вона може бути 40 ккал при виборі знежиреного продукту, так і 70 ккал при додаванні молока з високим показником жирності.

Особливості вживання

У цьому питанні необхідно розглядати як особливості харчування, вік, стан людини. У дитячому та підлітковому віці каву потрібно виключити з харчування, оскільки ЦНС і так легко збудлива. До того ж, кава може спричинити головний біль.

Вагітним жінкам кава з молоком дозволена, але з урахуванням її міцності та кількості. Одна чашка натурального неміцного напою з молоком на добу цілком допустима, якщо немає протипоказань. Годуючим мамам цей напій заборонений лікарями. Існують дослідження, що підтверджують затримку в зростанні малюка через нікотинову кислоту, що міститься в каві, яка передається через молоко матері.

Шкода та протипоказання

Випивати кілька чашок кави з молоком за раз недоцільно. Це призведе до дратівливості, тремору рук, підвищення артеріального тиску, прискореного серцебиття. Крім цього, напій заборонений при таких захворюваннях, як:

  • гастрит;
  • коліт;
  • розлад ШКТ;
  • непереносимість молочних продуктів;
  • спадкова галактоземія.

Натуральна кава з молоком – корисний та смачний напій, але лише за умови обмеженого споживання. Він зможе стати гарним початком дня, активуючи мозкову діяльність, допоможе підбадьоритися та урізноманітнити смак вже звичної кави.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я