Чи шкідливо насправді пити газовану воду

0
Чи шкідливо насправді пити газовану воду

Суперечки навколо можливої ​​користі (або шкоди) газованої води не припиняються вже довгі роки серед споживачів, а й серед дієтологів. Одні впевнені, що наявність бульбашок повітря допомагає організму швидше засвоювати воду, що скорочує ризик зневоднення, інші – що вуглекислий газ шкідливий для здоров’я, і ​​від газування варто відмовитись раз і назавжди. Ми не прийматимемо жодну зі сторін і просто розповімо про об’єктивні плюси та мінуси напою.

Газована вода може бути звичайна і мінеральна (про солодкі газовані гази навіть не варто говорити — кількість доданого цукру та ароматизаторів робить їх напоями з «чорного списку»). Перша — абсолютно звичайна очищена вода, насичена вуглекислим газом. Жодне дослідження не підтвердило, що бульбашки повітря можуть завдати хоч якоїсь шкоди організму, тому що вуглекислий газ знаходиться в нашому тілі природним чином і небезпеки для здоров’я не несе. Тут уже швидше питання в тому, чи вам подобається газована вода. Єдині протипоказання – це захворювання шлунково-кишкового тракту, так як бульбашки можуть дратувати слизові оболонки ваших травних органів, тим самим посилюючи ситуацію. Крім того, надлишок бульбашок газу може призвести до здуття та болів у шлунку.

Ще більш неоднозначне питання мінеральної води. З одного боку, вона містить безліч корисних мінералів, які сприяють відновленню та підтримці м’язової функції, зміцнюють нервову систему, покращують обмін речовин, а деякі з них здатні нормалізувати кислотно-лужний баланс в організмі. Звучить це просто чудово, але проблема в тому, що мати свою власну свердловину, з якої надходитиме природна мінеральна вода, дещо проблематично. Мінеральну воду ми зазвичай купуємо в пляшках у супермаркеті і не можемо бути повністю впевнені, що такий довгий і привабливий список мінералів, який можна знайти на етикетці, там справді міститься. Ми взагалі не можемо бути повністю впевнені в її складі.

Підпишіться на наc у Facebook і Telegram, а також зручно читайте з мобільного GoogleNews.

Одним словом, газовану воду можна пити, але робити це потрібно дуже обережно. Тому, якщо ви не хочете годинами вивчати склад мінералки або постійно стежити за тим, чи не з’явився в кишечнику дискомфорт від зайвої склянки газировки, чиста вода стане найкращим рішенням. І не забувайте про те, що якій би воді ви врешті-решт віддали перевагу, пити її треба регулярно і не менше півтора літрів на добу.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я