...

Картопля чи батат: що корисніше

Підпишіться на нас:

В чому основні відмінності картоплі і батату розповіли експерти видання Baazar.

Чим корисна картопля

Картопля – відмінне джерело вітамінів. Вона багата на вітаміни В2, В3, В6, В9 і С, що особливо актуально в питанні зміцнення імунітету. Крім того, картопля у досить великій кількості містить антиоксиданти, які захищають клітини організму, перешкоджають ушкодженню вільними радикалами та уповільнюють процеси старіння.

У бульбах міститься так званий «стійкий» крохмаль, який, як клітковина, допомагає контролювати рівень цукру в крові, що забезпечує профілактику цукрового діабету 2-го типу.

Ще одна важлива перевага картоплі – високий вміст калію. Дефіцит цього мінералу в організмі спричиняє безліч неприємних наслідків, оскільки калій відповідає і за правильну роботу м’язів, незамінний для клітинного метаболізму і нормального функціонування нервової та серцево-судинної систем. Крім калію, у картоплі містяться кальцій, магній, цинк, залізо та марганець. У менших кількостях, ніж калій, але разом з іншими продуктами, він може позбавити вас від ризику дефіциту цих елементів.

Чим корисний батат

Батат у великій кількості містить вітаміни А і Е – потужні природні антиоксиданти. Вони захищають організм від пошкодження вільними радикалами, запобігають розвитку запальних процесів, сприяють уповільненню старіння та захищають шкіру від згубного впливу ультрафіолетового випромінювання.

Крім того, батат відмінне джерело вітамінів С і К. Вітамін С стимулює вироблення імуноглобуліну і захищає організм від вірусів, а вітамін К – незамінний для здоров’я серцево-судинної та опорно-рухової систем. Він зміцнює кістки та сполучні тканини, підвищує еластичність стінок судин та перешкоджає їх кальцифікації та нормалізує роботу серця.

Високий вміст клітковини в бататі сприяє нормалізації роботи ШКТ та очищенню судин від шкідливого холестерину. Крім того, активні речовини в солодкому картоплі сприятливо впливають на нервову систему, підвищуючи концентрацію та покращуючи пам’ять, і навіть можуть допомогти у профілактиці депресії.

Картопля чи батат: що корисніше

Не дивлячись на те, що батат називають «солодкою картоплею» зі звичною нам картоплею вони навіть не родичі: картопля відноситься до пасльонових, а батат — до в’юнкових. На відміну від картоплі, батат містить повільні вуглеводи, які не провокують стрибка цукру в крові, довго засвоюються і добре насичують, знижуючи ризик переїдання, що робить його чудовим продуктом для тих, хто стежить за фігурою.

За вмістом корисних речовин батат теж виграє, проте не варто забувати, що ці продукти не можуть бути повноцінною заміною один одному. Щоб ваш організм нічого не потребував, раціон повинен бути максимально різноманітним, тому відмовлятися від одного продукту на користь іншого не варто.

1 коментар

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я