...

Гормональний живіт: лікарка розповіла, через що він росте, і як його позбутися

Підпишіться на нас:

Тонка талія – ​​синонім стрункості та молодості, але що робити, якщо в талія ніяк не вдається схуднути? У чому причина виникнення «гормонального живота» та як із ним боротися?

Зайвий обсяг талії може серйозно порушувати пропорції жіночої фігури, і часто є прямим наслідком проблем зі здоров’ям. Іншими словами, поки ви не розберетеся з ними, жодні дієти та спорт не допоможуть. Разом із лікарем та засновницею першої Академії Здоров’я Наталією Зубарєвою пропонуємо розібратися у найпоширеніших гормональних порушеннях, які призводять до надлишкового жиру в районі живота.

Почнемо з того, що невелика складочка на животі – абсолютна норма для жінок, якщо ви, звичайно ж, не фітнес-модель перед конкурсом. У такому разі в справу вступають зовсім інші закони, і, до речі, про здоров’я та гормональний баланс тут теж говорити не доводиться. Жирова тканина в організмі життєво необхідна: вона виконує багато важливих функцій, зокрема бере участь у синтезі статевих гормонів. У той же час ожиріння є головним фактором розвитку синдрому полікістозних яєчників і, як наслідок, безпліддя, серцево-судинних патологій, цукрового діабету, ряду онкозахворювань.

Але повернемося до живота. Існують три гормони, підвищений рівень яких проявляється у вигляді надлишку жирового прошарку в області талії: кортизол, інсулін та пролактин. Цілком можливо, що ви навіть чули такий термін — «кортизоловий живіт».

Кортизол

Кортизол – гормон стресу, під впливом якого організм починає активно відкладати жирові клітини.

Паралельно формується стійкість до інсуліну, так звана інсулінорезистентність, що впливає на харчові звички (потяг до солодкого та жирного, вовчий апетит, «тільки поїла, і знову голодна») і практично блокує процес схуднення.

Важливо відзначити, що кортизол виробляється наднирковими залозами, які і реагують на стрес потужним викидом гормону. При цьому стресом для них є не тільки хвилюючі короткочасні події — навпаки, природа так і задумала, щоб за допомогою гормональних ресурсів ми благополучно переживали різні життєві ситуації. Для наших надниркових залоз набагато небезпечніший перманентний стрес, який ми часто таким не вважаємо.

Його можуть викликати недотримання режиму сна, постійна присутність гаджетів, недосипання та ранні підйоми з літрами кави, неправильний режим харчування з надлишком швидких вуглеводів, сидячий спосіб життя. Загалом усе те, що вже давно стало нормою життя для сучасної людини.

Інсулін

З інсуліном теж легко потрапити в замкнене коло: переїдання, мала рухливість, неправильне харчування ведуть до набору ваги та інсулінорезистентності, тобто стану, коли інсулін не сприймається клітинами тканини. Як наслідок, в організмі настає гормональний збій, з’являється «інсуліновий живіт» (абдомінальне ожиріння діагностується при ВТ у жінок > 80 см і > 90 см у чоловіків), а висока концентрація інсуліну в крові блокує подальше розщеплення жирів.

Пролактин

Ще один підступний гормон – пролактин, який уповільнює метаболізм та збільшує апетит. Як наслідок, у цьому випадку ми теж маємо набір ваги, часто в ділянці живота, на грудях та спині. Щоб знизити його, потрібно знижувати пролактин, але в той же час концентрація пролактину часто чарівним чином зменшується, якщо нормалізувати вагу.

Як боротися із гормональним животом?

Не виходить схуднути та прибрати живіт – що ж робити? Насамперед фахівці рекомендують здати аналізи на гормони, причому не тільки на ті, про які було сказано вище, а й на гормони щитовидної залози, концентрацію «поганого» та «хорошого» холестерину, рівень деяких вітамінів та мікроелементів того ж вітаміну D.

Після здачі аналізів з розробленого клінічного мінімуму можна не витрачати час на експерименти і відразу починати працювати з причиною зайвої ваги. Це індивідуальні призначення, але є і загальні рекомендації: лягати спати не пізніше 23, вставати о 6-7 ранку, нормально снідати (білки, жири та повільні вуглеводи, а не кава з булкою). Їсти тричі на день, виключивши «харчове сміття» (солодощі, продукти з барвниками, підсолоджувачами, консервантами)

Рекомендується виключити перекушування, які сприяють підвищенню рівня цукру в крові та його постійній підтримці на високому рівні. Скоротіть обсяг споживаних калорій на 20% (ніяких “600 калорій на добу”). Подумайте над прийомом адаптогенів – ашваганди, вітаміну С, кордицепсу, шиїтакі, китайського лимонника, родіоли рожевої і т.д.

Також не забувайте про заняття посильним спортом. Підійдуть і щоденні прогулянки по 4-5 тис. кроків. Слідкуйте за стабільністю настрою, намагайтеся фіксувати джерела стресу та позбавлятися їх, аж до зміни роботи та виключення токсичних людей у своєму оточенні.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я