При виборі постільної білизни ми звикли орієнтуватися в першу чергу на його зовнішній вигляд, адже нам хочеться щоб вона ідеально вписувалася в інтер’єр і створювала затишок у спальні. Але є ще низка якісних факторів, які мають велике значення. У нашому матеріалі розповідаємо як правильно вибрати постільну білизну і як за нею доглядати, щоб покращити якість сну.
Перше, на що варто звернути увагу – матеріал, з якого виготовлено білизну. Від синтетичних матеріалів рекомендуємо відмовитись зовсім. Синтетика зовсім не дихає, що може спровокувати дискомфортні відчуття під час сну і навіть подразнення шкіри, особливо це стосується наволочок. Натуральні тканини теж не всі одинаково хороші. Білизна з тонкої бавовни, бязі або ситцю погано тримає колір і форму і вже після кількох прань втратить товарний вигляд.
Найкращі тканини – шовк, льон та сатин. Шовк – найкращий вибір, ця щільна гладка тканина створює максимальний комфорт під час сну, не травмує шкіру та волосся, не втрачає форму і довго служить. Єдиний мінус такої білизни: якісний шовк – досить дорогий матеріал, проте це чудова інвестиція у комфортний сон. Льон за міцністю та терміном служби анітрохи не поступається шовку, проте ця тканина грубіша, через що може не підійти людям з особливо чутливою шкірою. Сатин стане універсальним рішенням, якщо ви віддаєте перевагу м’яким гладким тканинам, але не готові витрачатися на дорогий шовк.
Крім складу тканини, варто звертати увагу на її щільність – вона зазвичай вказується на упаковці. Щільність тканини залежить від кількості ниток на квадратний сантиметр – чим вищий показник, чим якісніша тканина і тим довше вона прослужить. Оптимальна щільність – 200-300 ниток на кв. см. Якщо показник нижче – висока ймовірність, що білизна розлізеться після прання.
Звичайно, найпростіше і очевидне правило – постільну білизна необхідно часто міняти. У холодну пору року це варто робити раз на тиждень, влітку краще двічі. При цьому дерматологи рекомендують міняти наволочки приблизно кожні 3-4 дні. Тканина наволочки вбирає шкірний себум, залишки вашого нічного догляду, крім того, на ній так чи інакше осідає пил. Приблизно протягом 8 годин на добу ваша шкіра знаходиться в безпосередньому контакті з тканиною наволочки, і якщо її не міняти регулярно, є ймовірність виникнення подразнень та акне. Рекомендуємо обзавестися як мінімум однією додатковою наволочкою до кожного комплекту білизни (асортимент текстильних магазинів дозволяє це зробити) і міняти вдвічі частіше, ніж решту білизни.
До прання постільної білизни також варто підійти уважно. Вибирайте якісний засіб для прання з хорошим складом, інакше, може виникнути свербіння та подразнення на шкірі. Однак, навіть білизна, випрана хорошим засобом, може викликати дискомфортні відчуття, якщо засіб не повністю вимивається з тканини. Щоб цього уникнути, фахівці рекомендують під час прання ставити режим додаткового полоскання.
Пік популярності деніму припадає на літо, а у теплому сезоні 2024-го цей матеріал узагалі побив…
Манішка — значно більше, ніж аксесуар під куртку та пальто. Спочатку вона з'явилася в гардеробі…
Светр з пуховиком - це мастхев-речі з настанням сезону холодів. Гарний якісний светр зігріє тебе…
Про багатошарові образи вже було сказано все і неодноразово. Але багато хто все одно обходить…
В гардеробі вкорочені штани можуть стати хітом або безжалісно бути забутими на дальній полиці шафи.…
Взимку так холодно, постійно задуває то в спину, то під куртку. А після цього нежить,…