Чому важливо правильно користуватися рушником для обличчя або відвідмовитись від нього зовсім

0
Чому важливо правильно користуватися рушником для обличчя або відвідмовитись від нього зовсім

Ванна кімната – одночасно оплот чистоти і один з найголовніших розсадників бактерій. Все через те, що там практично завжди волого і жарко, а приємнішого середовища для мікробів і не придумати. При цьому більша частина з них буде накопичуватися в тканинних виробах – мочалці, килимку та рушниках. Накопичення бактерій в останніх загрожує безліччю неприємних наслідків і може спровокувати проблеми зі шкірою.

Найочевидніша проблема від зіткнення шкіри зі шкідливими мікроорганізмами — акне та запалення. Якщо ви правильно очищаєте шкіру обличчя, то після вмивання її пори повинні бути відкриті і готові увібрати всі активні інгредієнти з кремів і сироваток. У той же час вони стають доступними для різного роду бактерій, які запускають запальні процеси і провокують свербіж, роздратування і появу прищів.

Крім того, порушення мікробіома шкіри може стати причиною її надмірної сухості, лущення, а також прискорити процеси старіння, спровокувати появу зморшок та гіперпігментації. Одним словом, нам необхідно робити все, що в наших силах, щоб зменшити вплив мікроорганізмів на нашу шкіру. Як ми вже сказали вище, рушник — найбажаніше місце для бактерій, тому до його вибору та догляду за ним варто підійти особливо відповідально.

Підпишіться на наc у Facebook і Telegram, а також зручно читайте з мобільного GoogleNews.

Як вибрати та використовувати рушник?

Заведіть собі окремий рушник для обличчя. Рекомендація банальна, але все ж таки її варто проговорити, тому що вона має ключове значення. Рушником для обличчя в жодному разі не можна витирати нічого, крім обличчя, оскільки це помножить кількість бактерій на ньому в десятки разів.

Правильно сушіть та регулярно змінюйте рушник

Ви вмилися, витерли обличчя, повісили рушник на гачок у ванній та… ось головна помилка. Залишаючи рушник сохнути в гарячій, вологій ванній, ви створюєте найбільш сприятливі умови для зростання та розмноження бактерій. Фахівці рекомендують сушити рушники для обличчя (і будь-які інші) у кімнаті на сушарці, а в ідеалі – на балконі. Міняти рушники для обличчя варто кожні 2-3 дні. Просто обзаведіться декількома і стежте, щоб вони завжди були свіжими.

Не використовуйте пухнасті рушники

Всі ми любимо пухнасті, м’які, немов хмара, рушники, проте від них варто відмовитися, якщо хочете уникнути проблем зі шкірою. У довгих густих ворсинках швидше накопичуються бактерії, які навіть після прання можуть залишатися там. Ідеальним рішенням стане рушник із мікрофібри: гладка тканина – не найкомфортніші умови для мікробів, м’які нитки не травмують шкіру обличчя, мікрофібра швидко сохне і довго служить.

Краще використовуйте паперові рушники

Прати рушник після кожного вмивання – нереально, а от обзавестися одноразовими паперовими – цілком. Це, напевно, найефективніший спосіб скоротити контакт шкіри обличчя з бактеріями, адже при кожному вмиванні ви просто берете новий рушник. Великий мінус — це набагато витратніше за фінансами, ніж кілька тканинних рушників. Але на здоров’ї не економлять.

Чи варто відмовитися від рушника зовсім

Практика towel-free (без рушника) дуже популярна в Кореї, жителі якої славляться своєю гарною шкірою. Після вмивання вони просто видаляють надлишки води з обличчя долонями і на вологу шкіру наносять тонер або сироватку. Цей спосіб допомагає не тільки уникнути контакту шкіри обличчя з бактеріями, але й у рази підвищує ефективність ваших засобів догляду.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я