...
ГоловнаЗдоров'яДля серця і не тільки: користь калію та небезпека його дефіциту

Для серця і не тільки: користь калію та небезпека його дефіциту

Підпишіться на нас:

Калій необхідний для бадьорості, відмінного самопочуття, краси, але незадача – організм не виробляє його самостійно. Саме тому так важливо отримувати калій з їжі, адже його дефіцит може призвести до болю в м’язах, постійної втоми, нудоти та інших неприємних симптомів. Які продукти треба включити до раціону та як їх готувати, щоб отримати денну норму калію?

Симптоми нестачі калію

Хронічна втома, раптовий біль у м’язах, нудота і апатія – це лише небагато симптомів, які можуть виникнути через нестачу калію в організмі. Іноді дефіцит непомітний, але впливає здоров’я, у разі виявити його можна лише з допомогою аналізу.

Знижують рівень калію в організмі сіль у великих кількостях, а також алкоголь та каву. З проблемами нерідко стикаються любителі фастфуду та снеків: чіпсів, крекерів та інших видів. Дієтологи рекомендують не зловживати цими продуктами, щоб не відчувати їхнього негативного впливу на організм.

Корисні властивості калію

Калій активізує роботу мозку, забезпечує клітини киснем і покращує пам’ять. Він корисний для серця та захищає його від різних захворювань. А ще він покращує травлення та нормалізує водний баланс. Калій важливий для спортсменів: він зміцнює м’язи та допомагає швидше відновитися після тренування. Калій називають мінералом-антистресом: підвищена нервозність та тривожні стани можуть бути свідченням нестачі цього елемента в організмі.

Як заповнити дефіцит калію в організмі

Щоб не допустити нестачі цього мікроелемента, дієтологи рекомендують щодня їсти овочі, горіхи, фрукти. Чемпіони за вмістом калію: курага, соя, родзинки, морська капуста, мигдаль, зелений горошок.

А для того щоб калій краще засвоювався, їжу рекомендується їсти в сирому вигляді або з мінімальною термічною обробкою. Найбільш згубний для калію контакт із окропом: у цьому випадку він практично повністю переходить у воду. Тому запечена картопля корисніша для організму, ніж відварена. На процес всмоктування калію також впливає вміст організму магнію: його недолік негативно впливає на засвоюваність.

4 квітня

3 квітня

В тренді

Ще новини:

Сім принципів правильного харчування для відновлення роботи печінки

Якщо слухати підказки тіла, воно може продемонструвати, що і де саме погано функціонує. Сьогодні поговоримо про печінку. При...

П’ять корисних звичок від дієтологів для стрункої фігури

Мати привабливу фігуру мріють всі. В багатьох випадках важливу роль в цьому відіграє не стільки генетика або спортивні...

Зморшки, вугрі, почервоніння: дієтологи назвали чотири продукти, які псують обличчя

Краса обличчя — це про комплексний догляд та харчування. Де слабка ланка, там виникають проблеми, а проявляються вони...

Шість корисних звичок для зміцнення імунної системи

Міцне здоров'я від природи — це дарунок, який потрібно берегти. Щоб його не втратити, а підтримувати та зберегти...