...

10 унікальних властивостей буряка для краси та довголіття

Підпишіться на нас:

Знайомий усім і бюджетний овоч може принести вашому організму більше користі, ніж екзотичні овочі та фрукти з інших країн. З цього скромного коренеплоду можна приготувати безліч найсмачніших страв!

Про корисні властивості буряків знали ще за часів Гіппократа, а Парацельс за допомогою буряків з успіхом лікував деякі захворювання, про що писав у своїх трактатах.

Користь буряків

Великі цілителі не помилялися. У коренеплоді міститься чимала кількість вітаміну В9 – а це профілактика захворювань серця. При захворюваннях крові медики радять налягати на буряк, тому що він містить велику кількість йоду, цинку та заліза, набагато більшу, ніж в інших овочах.

До хімічного складу буряків входять корисні для здоров’я організму біофлавоніди, органічні кислоти, амінокислоти, пектини, фруктоза та глюкоза, різні мікроелементи – це робить буряк унікальним овочом за своїми природними властивостями. У червоному буряку міститься корисний бетаїн, завдяки якому природним чином відбувається регулювання жирового обміну, зниження тиску. Регулярне вживання страв із буряків допоможе продовжити молодість та покращить захисні сили організму.

Крім того, бетаїн перешкоджає інфільтрації печінки. Причому речовина не руйнується при термічній обробці і ефективно працює, навіть якщо вживаєте не лише сиий буряковий сік, але й приготуєте борщ.

При яких хворобах допоможе буряк:

  • Серйозні проблеми з кровотворенням – попереджає анемію, сприяє виробництву гемоглобіну.
  • Проблеми шлунково-кишкового тракту – покращує перистальтику кишечника та травлення. Виводить шкідливі для організму шлаки та токсини.
  • Порушення роботи статевих залоз у чоловіків.
  • Захворювання щитовидної залози, порушення обміну речовин.
  • Атеросклероз, гіпертонія – очищає кровоносні судини.
  • При передменструальному синдромі – полегшує стан та знімає болі під час місячних
  • При онкологічних захворюваннях – знижує ріст пухлини та є профілактикою її появи.
  • Бере участь у створенні нових клітин, що чинить омолоджуючу дію.
  • Буряк підвищує імунітет та витривалість організму.

Також буряки з успіхом застосовують у дієтичному харчуванні, адже цей коренеплід низькокалорійний, чудово втамовує почуття голоду, смачний і сприяє очищенню організму, що дозволяє ефективно боротися із зайвою вагою.

Що особливо тішить, перелічені корисні та лікувальні властивості буряків залишаються незмінними навіть при досить тривалому зберіганні. І навесні, коли особливо потрібні вітаміни, коренеплід може стати буквально рятівним засобом для ослабленого організму.

Не забувайте про овочі, для придбання якого не потрібні великі кошти. Він настільки доступний, що ми не звертаємо на нього увагу, а даремно!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я