...
ГоловнаЗдоров'яЯк не переїдати під час святкових застіль: ефективні лайфхаки

Як не переїдати під час святкових застіль: ефективні лайфхаки

Підпишіться на нас:

Переїдання — проблема, з якою нехай і з різною періодичністю, але стикаються всі. Адже правда, знайома ситуація: за вечерею ви відчуваєте, що не наїлися, з’їдаєте щось ще й тут же розумієте, що це було дарма, тому що шлунок переповнений, а в животі з’являється тяжкість. Напередодні святкового сезону ця проблема стає актуальною, як ніколи: починається нескінченна низка новорічних застіль з величезною кількістю смачної їжі, яку неодмінно хочеться скуштувати. Як не переїдати за святковим столом, коли довкола стільки спокус, розповідаємо у нашому матеріалі.

Контролюйте голод. Ніколи не дозволяйте собі зголодніти до стану «можу з’їсти слона». Слона ви, може, й не з’їсте, а ось надто велику порцію — цілком. Не варто весь день відмовлятися від їжі, щоб потім наїстися ввечері, це в рази збільшує ризик переїсти. Краще з’їжте корисний снек перед походом у гості — він вгамує голод, і за вечерею ви не з’їсте зайвого.

Пийте більше води. Ми часто плутаємо голод із спрагою, а алкоголь та солона їжа легко провокують спрагу. Крім контролю апетиту споживання достатньої кількості води позбавить вас від ризику зневоднення організму та інтоксикації на випадок, якщо останній келих ігристого буде зайвим.

Їжте вдумливо. Звичайно, будь-яке святкове гуляння супроводжується спілкуванням, але не варто відволікатися на нього занадто сильно. Коли ваша увага зосереджена на чомусь сторонньому, ви перестаєте контролювати кількість споживаної їжі, що призводить до переїдання. Під час їди слід думати тільки про саму їжу.

Не скупіться. Це не останнє застілля у вашому житті і в тому, щоб не скуштувати якоїсь страви немає нічого страшного. Перед початком вечері подивіться на стіл і відразу вирішіть, чого вам найбільше хочеться. І не варто заїдати їжу хлібом – це зайве вуглеводне навантаження, яке вам ні до чого.

Їжте повільно. Процес травлення запускається ще на момент пережовування їжі, тому робити це варто ретельно і повільно. До того ж вечір довгий і поспішати нема куди. Швидке поглинання їжі не тільки ускладнює контроль кількості їжі, що споживається, але й заважає шлунку спокійно її переварити, що може стати причиною болю і тяжкості в шлунку.

13 квітня

12 квітня

В тренді

Ще новини:

Сім принципів правильного харчування для відновлення роботи печінки

Якщо слухати підказки тіла, воно може продемонструвати, що і де саме погано функціонує. Сьогодні поговоримо про печінку. При...

П’ять корисних звичок від дієтологів для стрункої фігури

Мати привабливу фігуру мріють всі. В багатьох випадках важливу роль в цьому відіграє не стільки генетика або спортивні...

Зморшки, вугрі, почервоніння: дієтологи назвали чотири продукти, які псують обличчя

Краса обличчя — це про комплексний догляд та харчування. Де слабка ланка, там виникають проблеми, а проявляються вони...

Шість корисних звичок для зміцнення імунної системи

Міцне здоров'я від природи — це дарунок, який потрібно берегти. Щоб його не втратити, а підтримувати та зберегти...