Часто можна почути, що найкращий догляд за квітами на зиму – це дати їм спокій. Чи може це правило поширюватись на всі рослини без винятку, наприклад, на кактуси?
Ось кілька цікавих фактів із життя «колючок», про які могли не знати захоплені квіткарі.
1. Більшість свого життя кімнатні кактуси проводять в анабіозі. Якщо вести літочислення за людськими мірками, то уві сні вони перебувають з вересня до березня.
У цей період біологічні процеси припиняються, а отже, особливої уваги їм не потрібно. Але сон їм необхідний нормального зростання і цвітіння у майбутньому.
2. Кактуси на зиму востаннє поливають наприкінці вересня. До весни вони можуть спокійно обходитися без води, навіть якщо ґрунт у горщиках зовсім сухий.
Жодних наслідків за тривалою посухою не буде. Рослина за активний період зростання збере достатній запас води, якого вистачить на період сплячки. Відновивши полив, можна розбудити кактус та порушити його природний розвиток.
3. Зимівка кактусів протікає не в теплі, як багато хто вважає, а в досить прохолодному приміщенні, з температурою повітря 5-12 градусів тепла. Для ніжних культур умови зимівлі передбачають 15-20 градусів.
4. Що стосується світла, то на зиму воно їм не потрібне, тому сміливо переміщуйте колючки на північне підвіконня.
5. Після зимівлі в теплий і сонячний день кактуси потрібно оббризкати теплою водою, причому рясно. Полив відновлюється після того, як кактуси прокинуться і почнуть зеленіти верхівки.
Води не повинно бути багато, а наступний полив проводять після повного висихання ґрунту. Вже в травні поливати можна почати щедріше і навіть провести підживлення.
Як розбудити кактус
З кінця березня починають поливати рослину, попередньо переставивши горщик в тепле приміщення (не нижче за кімнатну температуру).
Привчають до сонячного світла кактуси поступово, оберігаючи від прямих променів, інакше опіків та загибелі не уникнути.
У таких умовах непоказні колючки стануть справжньою окрасою вікна.