9 ознак, що організму не вистачає омега-3

0
9 ознак, що організму не вистачає омега-3
Підпишіться на наc:
Facebook і Telegram, а також зручно читайте з мобільного GoogleNews.

Здоровий організм не може уникнути жирних кислот омега-3. Але бувають ситуації, коли цього елемента стає недостатньо. Наприклад, при захворюваннях шлунково-кишкового тракту чи неправильно підібраному раціоні. У цьому матеріалі ми зібрали ознаки, які свідчать про нестачу омега-3.

Сухість очей

Жирні кислоти омега-3 є важливими для захисту здоров’я очей. І нерідко дефіцит цього мікроелемента супроводжується сухістю та свербінням. Якщо вчасно проконсультуватися з лікарем і заповнити нестачу омега-3, а потім підтримувати його баланс в організмі, можна запобігти таким захворюванням, як дегенерація жовтої плями та глаукому.

Подразнення на шкірі, дерматит

Зміни шкіри – одна з перших ознак дефіциту омега-3. Це виявляється у зайвій сухості, появі подразнень чи дерматиту. Шкіра може стати чутливою до косметичних засобів, холоду або спеки.

Такі зміни пов’язані з тим, що нестача омега-3 негативно впливає на бар’єр шкіри. Вона швидко втрачає вологу, а також стає більш схильною до негативного впливу мікробів з навколишнього середовища.

Біль у суглобах

Дослідження, проведене у США у 2006 році, показало взаємозв’язок між недоліком омега-3 та запальними процесами в організмі. У ньому взяли участь 250 осіб, які відчувають біль у суглобах рук, шиї та спині. Всі вони почали приймати добавки риб’ячого жиру, а потім описали свій стан через 75 днів.

З’ясувалося, що 125 учасників експерименту відчули себе значно краще. 60% з них відзначили, що больові відчуття стали набагато слабшими і з’являлися рідше. А 59% взагалі вирішили припинити приймати знеболювальні препарати.

Значних побічних ефектів прийому риб’ячого жиру дослідники не виявили. Вони доповнили результати дослідження порівнянням дії омега-3 як складової риб’ячого жиру та ібупрофену — поширеного компонента знеболюючих препаратів. Ефект від прийому обох мікроелементів у людей з артритом був однаковий.

Але зазначимо, що за болю в суглобах не варто розраховувати виключно на прийом кислот омега-3. Важливо звертатися до лікаря, щоб визначити її причину та отримати комплексне лікування.

Зміна стану волосся

Не лише шкіра змінюється, коли організму не вистачає омега-3. Волосся також може відреагувати на дефіцит цього мікроелемента. Воно стає сухим і ламким, стоншується або випадає у більшому обсязі, ніж раніше.

Зміни торкаються і шкіри голови. Може з’явитися свербіж, неприємні відчуття при розчісуванні через підвищену чутливість, болючість, лущення або лупу.

Відсутність концентрації

Коли неможливо сконцентрувати увагу, навіть прості повсякденні справи можуть бути важкими. І це може бути винен дефіцит омега-3. Цей мікроелемент необхідний оптимальній кількості для правильного функціонування нейронів мозку. Якщо його мало, знижується здатність концентруватися, а також погіршується пам’ять та здатність до навчання.

Депресія

Дефіцит омега-3 пов’язаний з підвищеним ризиком виникнення та погіршення психічних захворювань. І це підтверджують кілька досліджень, огляд яких провів Джузеппе Ґроссо у 2014 році. Він виявив, що результати щонайменше чотирьох розглянутих ним досліджень показують прямий взаємозв’язок між низьким рівнем омега-3 та високою частотою депресії.

Менструальні спазми

Менструальні спазми можуть виникнути з різних причин. Наприклад, брак важливих мікроелементів в організмі. Найчастіше таким елементом є магній, але при дефіциті омега-3 можуть виникнути неприємні відчуття.

Дослідження, проведене в Данії у 2007 році, підтвердило залежність дисменореї та раціону харчування, в якому недостатньо продуктів з омега-3. У ньому взяли участь 1097 жінок. Результати показали, що ті учасниці експерименту, хто регулярно їв жирну рибу або отримував омега-3 у вигляді добавок, рідше зазнавали менструальних спазмів, порівняно з тими, у кого його було недостатньо.

Зниження імунітету

Якщо ви помічаєте, що часто застуджуєтесь та хворієте, варто перевірити, чи вистачає в організмі омега-3 жирів. Справа в тому, що вони просто потрібні для міцної імунної системи. Омега-3 кислоти в організмі беруть участь у виробленні фосфоліпідів – мікроелементів, які є будівельними блоками ейкозаноїдів. А ці речовини, у свою чергу, підтримують імунітет, запобігають утворенню тромбів та сприяють зменшенню больових відчуттів.

Безсоння

Дослідники з Оксфордського університету США у 2014 році вивчили, як рівень омега-3 впливає на сон. З’ясувалося, що безсоння може говорити, що цього мікроелемента в організмі недостатньо. Також він може бути пов’язаний із частими нічними пробудженнями та занепокоєння при засинанні.

попередня статтяОлів’є з креветками: “лакшері варіант” традиційної страви
наступна статтяКухонні проблеми, які вирішить оливкова олія
Я - головний редактор сайту ProstoWay. З великим інтересом вивчаю тему здорового харчування, спорту, психології та одночасно стежу за поп-культурою, модою та б'юті-трендами. Обожнюю кулінарію, свій перший борщ і бісквіт приготувала в 10 років, відтоді готую кожного дня. А зараз радую смачними і корисними стравами свою сім'ю і з великим задоволенням поділюсь рецептами та кулінарними хитрощами з вами.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я