...

Ікра та її користь для організму

Підпишіться на нас:

Новий рік зовсім близько, а значить, скоро столи почнуть ломитися від найрізноманітніших страв. Це зимове свято неможливо уявити без двох продуктів – мандаринів та ікри. Остання не лише смачна, а й, якщо вірити науковим дослідженням, неймовірно корисна. Редакція видання Baazar розповіла про вітамінний склад червоної, чорної та щучої ікри, а також про те, яка з них принесе найбільшу користь організму.

Подробиці

Загалом вся ікра схожа за складом та містить велику кількість корисних речовин. Приблизно 30% від маси будь-якої риб’ячої ікри – легкозасвоюваний високоякісний білок, який містить усі незамінні амінокислоти. Ікра багата вітамінами А, D, Е та кількома вітамінами групи В. Такий вітамінний склад забезпечує правильну роботу всіх систем організму від серцево-судинної та нервової до опорно-рухової та травної. Антиоксиданти в ікрі захищають клітини від пошкодження вільними радикалами, зменшують запалення та уповільнюють процеси старіння.

В ікрі у великій кількості містяться фосфор, калій, магній, кальцій, селен, а також цинк, залізо та йод. Вони необхідні для нормалізації процесів кровотворення, обміну речовин та правильної роботи мозку. Мінерали покращують пам’ять та концентрацію і підвищують працездатність. Омега-3 жирні кислоти теж містяться у всіх видах ікри, хоча в червоній їх все ж таки трохи більше. Вони допомагають контролювати рівень холестерину в крові, знижуючи кількість «поганого», та стимулюючи вироблення «хорошого», та зменшують ризик інфарктів. Чорна і червона ікра дуже схожі за складом, а їхня різниця в ціні пов’язана зі специфікою їхнього виробництва. Значно бюджетніша щуча ікра поступається червоній і чорній і за складом. Вона містить набагато менше корисних речовин і втричі менше калорій.

Незважаючи на подібність складів, рекордсменом за корисними властивостями вважається червона ікра – особливо лососева. Її ікринки, як правило, невеликого діаметру, мають темно-червоний колір та гіркуватий присмак. Вибираючи червону (та й будь-яку іншу) ікру у магазині, уважно читайте склад.

У готовому продукті часто міститься дуже багато солі, також туди додають цукор, консерванти і навіть барвники. Ці інгредієнти можуть підвищувати калорійність ікри (вона і так досить висока: близько 250 ккал на 100 г) і завдавати шкоди здоров’ю організму.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я