Шашлик – страва, популярність якої вже давно вийшла за межі Кавказу. Але тонкощі та нюанси приготування знають далеко не всі.
Щоб виправити цю прогалину, варто заглянути на батьківщину шашлику і дізнатися про секрети його приготування.
Тонкощі приготування
- М’ясо рекомендується чергувати із салом. Так воно буде ніжнішим, соковитішим і краще засмажиться.
- Чим світліше м’ясо, тим швидше треба його обсмажувати, перевертаючи за перших ознак появи золотистої скоринки.
- Чим довше смажиться шашлик, тим твердіше він стає.
- Чим червоніше м’ясо, тим соковитіше виходить шашлик.
- М’ясо має бути свіжим, м’яким, від молодої тварини. Це і є головним секретом смачного шашлику. Не важливо, чи це баранина чи свинина. Набагато важливіше, наскільки якісна сама вирізка.
- Не варто захоплюватися вигадуванням витончених маринадів. Хороше м’ясо смачне саме по собі. Можна взагалі обмежитися цибулею та кількома улюбленими спеціями, причому найкраще використовувати частину цибулі кільцями, а частину у вигляді соку.
- У жодному разі не можна використовувати оцет. Ця традиція з’явилася, коли дістати якісне м’ясо було неможливо. Тому доводилося реанімувати оцтом та маринадами на основі оцту те, що було.
- При смаженні між шампурами має бути простір шириною не менше 1-2 пальці.
- Не варто займати весь мангал. Якщо його частина залишиться порожньою, можна буде при сильному нагріванні швидко прибрати шампури убік.
- Не треба за один раз смажити багато м’яса, інакше воно підгорить. 5–6 шампурів – саме та кількість, яку встигне вчасно повертати одна людина.
- Щоб обсмажування відбувалося активно, необхідно після розподілу шампурів розігріти вугілля опахалом, щоб вони набули червоного кольору.
- Коли почнуть спалахувати язики полум’я, шампури слід перевернути. Полум’я з’являється в результаті горіння жиру, який починає капати на вугіллі, а це означає, що одна сторона шашлику розігрілася достатньо.
- Після перевертання слід знову примінити опахало, щоб м’ясо швидко почало запікатися.
- Якщо вогонь від жиру дуже великий, шампури потрібно перекласти убік. Горіння швидко припиниться.
Не варто відразу ж подавати шашлик. Треба дати час рівномірно прогрітися всім шматочкам. Для цього шампури складаються в тарілку, згори накриваються високою кришкою або перевернутою мискою, але не щільно. Тепло не йтиме, в результаті чого м’ясо добре прогріється в середині, а самі шматочки стануть ще ароматнішими і ніжнішими. Подавати шашлик слід разом із цибулею та зеленню.