...
ГоловнаКулінаріяЯк приготувати «соковитий» шашлик: «секрети» кавказької кухні

Як приготувати «соковитий» шашлик: «секрети» кавказької кухні

Підпишіться на нас:

Шашлик – страва, популярність якої вже давно вийшла за межі Кавказу. Але тонкощі та нюанси приготування знають далеко не всі.

Щоб виправити цю прогалину, варто заглянути на батьківщину шашлику і дізнатися про секрети його приготування.

Тонкощі приготування

  1. М’ясо рекомендується чергувати із салом. Так воно буде ніжнішим, соковитішим і краще засмажиться.
  2. Чим світліше м’ясо, тим швидше треба його обсмажувати, перевертаючи за перших ознак появи золотистої скоринки.
  3. Чим довше смажиться шашлик, тим твердіше він стає.
  4. Чим червоніше м’ясо, тим соковитіше виходить шашлик.
  5. М’ясо має бути свіжим, м’яким, від молодої тварини. Це і є головним секретом смачного шашлику. Не важливо, чи це баранина чи свинина. Набагато важливіше, наскільки якісна сама вирізка.
  6. Не варто захоплюватися вигадуванням витончених маринадів. Хороше м’ясо смачне саме по собі. Можна взагалі обмежитися цибулею та кількома улюбленими спеціями, причому найкраще використовувати частину цибулі кільцями, а частину у вигляді соку.
  7. У жодному разі не можна використовувати оцет. Ця традиція з’явилася, коли дістати якісне м’ясо було неможливо. Тому доводилося реанімувати оцтом та маринадами на основі оцту те, що було.
  8. При смаженні між шампурами має бути простір шириною не менше 1-2 пальці.
  9. Не варто займати весь мангал. Якщо його частина залишиться порожньою, можна буде при сильному нагріванні швидко прибрати шампури убік.
  10. Не треба за один раз смажити багато м’яса, інакше воно підгорить. 5–6 шампурів – саме та кількість, яку встигне вчасно повертати одна людина.
  11. Щоб обсмажування відбувалося активно, необхідно після розподілу шампурів розігріти вугілля опахалом, щоб вони набули червоного кольору.
  12. Коли почнуть спалахувати язики полум’я, шампури слід перевернути. Полум’я з’являється в результаті горіння жиру, який починає капати на вугіллі, а це означає, що одна сторона шашлику розігрілася достатньо.
  13. Після перевертання слід знову примінити опахало, щоб м’ясо швидко почало запікатися.
  14. Якщо вогонь від жиру дуже великий, шампури потрібно перекласти убік. Горіння швидко припиниться.

Не варто відразу ж подавати шашлик. Треба дати час рівномірно прогрітися всім шматочкам. Для цього шампури складаються в тарілку, згори накриваються високою кришкою або перевернутою мискою, але не щільно. Тепло не йтиме, в результаті чого м’ясо добре прогріється в середині, а самі шматочки стануть ще ароматнішими і ніжнішими. Подавати шашлик слід разом із цибулею та зеленню.

Здоров'я/Краса/Лайф

Ще новини:

Як врятувати переперчену страву: 10 кулінарних хитрощів

Не всі люблять занадто гострі страви, тому надлишок перцю може зіпсувати вам обід чи вечерю. Переперчити страву легко....

Ці огірки точно краще не консервувати: простіше одразу викинути

Молоді господині помиляються, коли обирають огірки виключно за якістю плодів. Багато чого в цій справі залежить від сорту. Наприклад,...

Відмінний рецепт квашених солоних огірків на зиму

Саме час подбати про запаси овочів, які вирощені на власній грядці. В теплицях вже є урожай огірків, скоро...

Сухі котлети: помилки, через які вони такими виходять

Що додати до котлет, щоб вони були не сухими, а соковитими? Це питання, яким задаються недосвідчені господині. М'ясо дуже...