Здоров'я

Корисні трав’яні чаї від депресії

Не дивно, що з настанням сірих та холодних днів дають про себе гострий дефіцит вітамінів і нестача сонячного світла – мелатонін, “гормон щастя”, виробляється тільки на сонці. Питимемо чай і підвищуватимемо настрій!

Чай із шипшиною

Почнемо з усім відомої шипшини. Заварюємо ягоди  в термосі, заливаючи півсклянки сушених ягід літром окропу. Залишаємо на ніч настоятися, вранці проціджуємо та п’ємо скільки хочеться.

Чай з ягідних сумішей: смородина, шипшина та ін.

Є й інший варіант – ягідні суміші. Шипшину, чорну смородину, родзинки та чай каркаде змішуємо в рівних частках і заварюємо. Можна купити і готовий вітамінний напій (кропива + шипшина + горобина).

Салати зі свіжої зелені

Попили – можна і поїсти. Салати зі свіжої зелені гарні для осіннього та весняного меню, особливо якщо в них ввести грейпфрут. Свіжий сік одного грейпфрута, випитий з ранку, подарує гарний настрій на весь день.

Ось рецепт: за 2 години до сну з’їсти 100 г пісної яловичини або курячої грудки, запити склянкою відвару шипшини або соком половини лимона. Незамінна амінокислота (триптофан), що міститься в м’ясі, в такому поєднанні перетворюється на “гормон щастя”. Але, увага, цей прийом дійсний тільки в вечірній час – вранці та вдень фізіологічні процеси йдуть інакше, і амінокислота просто згорить у “енергетичній пічці”.

Хороші і корисні салати, джерела мікроелементів і вітамінів групи В, яких взимку бракує. Жменю геркулеса залийте на ніч кефіром або йогуртом. Вранці додайте натерті або нарізані свіжі фрукти (будь-які) та цілісні розморожені ягоди, товчені горіхи, мед.

Настої трав-антидепресантів

Якщо ці рецепти не допомогли, доведеться вживати рішучих заходів: пити настої трав-антидепресантів. Чемпіон серед духопідйомних трав – звіробій. Чай з нього (1 ст. л. на склянку окропу, настояти в теплому місці 20 хвилин, процідити, долити до початкового обсягу) п’ють по півсклянки 3 рази на день до їжі, додаючи для смаку невелику кількість меду. Врахуйте, що у дозі до 2 ст. л. мед має заспокійливу дію, у більшій кількості – збуджуючу. Тим, хто страждає на захворювання печінки, пити настій звіробою потрібно з обережністю.

Дуже ефективний чай, що бадьорить, з таволги в’язлистої. З неї заготовляють квіти, що мають приємний запах. Заварюють і п’ють так само, як і звіробій. Але треба пам’ятати, що настій таволги – дуже сильний сечогінний засіб.

Готові аптечні фітодепресанти – це екстракти та краплі елеутерококу, лимонника, аралії, левзеї та золотого кореня (родіоли рожевої). Їх приймають вранці та вдень по 15–20 крапель. Але не на ніч, інакше порушиться сон і до депресії додасться втома.

Пасевич Анна

Я - головний редактор сайту ProstoWay. Закінчила Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна, філологічний факультет. Працюю з текстами, орієнтуючись на сучасні тенденції та інтереси аудиторії. Вмію створювати якісний та цікавий контент на теми здорового харчування, спорту, психології та одночасно стежу за поп-культурою, модою та б'юті-трендами.

Останні новиники

Шість ознаки, що зимова куртка стала антитрендом

Зимова куртка не така проста як хоче здатися на перший погляд. Тепла, гарна, стильна та…

15 години тому

Парфумерія Extract: подарунок, який запам’ятається

Наближається святкова пора. І вибір подарунка — це не просто акт дарування речі. Це спосіб…

15 години тому

Як виглядає стильний жакет зими-2025

Без стильного жакета не обходиться не один сезон. Модні Будинки активно додають цей елемент гардеробу…

16 години тому

Три моделі антитрендових суконь на новорочні свята

Зовсім скоро настануть новорічні свята, а це означає, що час шукати гарні варіанти нарядів. На…

19 години тому

Яку модель спідниці вибрати, щоб носити її всю зиму

З настанням холодів багато дівчат перемикаються зі спідниць на штани. Мотивація зрозуміла – ніхто не…

21 годину тому

Теплі трикотажні штани стають незамінними у зимовому гардеробі

Вважається, що штани — один із найуніверсальніших елементів гардеробу, адже їх можна поєднувати практично з…

22 години тому