Комахи атакують домашні запаси без розбору незалежно від пори року, і винна в цьому не господиня чи безлад на кухні.
Найчастіше шкідники потрапляють у будинок в упаковці, прямо зі складу через порушення умов обробки чи зберігання бакалійних товарів. Що робити з такими запасами?
Подробиці
Взяти і викинути пачку рису підніметься рука не у кожного, проте готувати кашу з козявками теж не варіант.
Що робити
- Якщо шкідники виявлені на ранньому етапі (наприклад, після розкриття упаковки), просійте крупу через сито, переберіть і помістіть в розігріту до 100-110 градусів духовку на 30 хвилин. Якщо шкідники залишаться після відбраковування, то в духовці однозначно загинуть. Про всяк випадок перед приготуванням потрібно буде промити крупу і замочити у воді з сіллю.
- Якщо комах багато, а на руках залишився чек від покупки, несіть товар у магазин. Такою крупою не варто годувати навіть диких птахів.
- Після того як розібралися з крупою, перегляньте інші запаси. Навіть якщо слідів перебування комах у шафці не виявлено, помийте полиці з господарським милом, содою чи оцтом. Обов’язково обробіть банки та інші ємності.
Щоб уникнути появи комах, можна зберігати крупи разом із часником, ароматними спеціями (особливо червоним гострим перцем), лавровим листом та іншими приправами.
А ось тримати на одній полиці з бакалією горіхи чи сухофрукти як мінімум не розумно.