Яблука – фрукти з дуже корисними властивостями. Вони мають у собі вітаміни B, C, мікроелементи кальцій, залізо, фосфор, калій.
Яблука сприяють покращенню обміну речовин в організмі, зволоженню шкіри, покращенню настрою, заспокоєнню нервів.
Подробиці
Яблука можна їсти сирими, вареними, запеченими, готувати їх різноманітні десерти. У переважній більшості ми звикли їсти їх у сирому вигляді.
Дієтологи дійшли висновку, що безконтрольне вживання цього фрукта може завдати шкоди організму.
Коли не можна їсти яблука
Не їжте вранці до прийому їжі
Після нічного відпочинку шлунок ще не прийшов до тями і знаходиться у відносно тендітній стадії. Яблука містять багато яблучної кислоти, вітаміну С та лимонної кислоти.
Вживання занадто великої кількості фруктів призведе до хімічної реакції зі шлунковою кислотою, що спричинить шлунково-кишковий дискомфорт, нудоту та інші симптоми.
Особливо не можна їсти яблука до їди людям з наявними захворюваннями шлунка.
Яблука містять багато цукру, тому хворим на діабет також не можна їсти яблука на порожній шлунок.
Не їжте на ніч
Багато хто чув такий вислів: «Їжте вранці золоті яблука, вдень срібні, а ввечері гнилі».
Що це означає? Вранці селезінка та шлунок в організмі людини найбільш активні, тому вживання яблук у цей період має найкращий ефект.
Вночі селезінка та шлунок будуть не настільки активними, а ефективність засвоєння природних поживних речовин буде відносно низькою. Тому яблука на ніч краще не їсти.
Споживання яблук після обіду не сприяє травленню шлунково-кишкового тракту, надмірне вживання не тільки збільшить навантаження на шлунок, але й перетворить цукор на жир і накопичиться в організмі.
Не їжте після морепродуктів
Яблука містять дубильну кислоту, яка вплине на засвоєння білка в морепродуктах. У деяких випадках може виникнути нудота, біль у животі та блювання.
Тому краще їсти яблука через 2 години після вживання морепродуктів.
Золотий час для вживання яблук вранці, але не на голодний шлунок, а через годину після їжі.