Страва одночасно проста і дуже цікава з погляду поєднання інгредієнтів. Здавалося б, все очевидно, але далеко не всі готують гарбузовий суп саме так. А дарма, це смачно.
Рецепт із книги «Класична турецька кухня» відомого сучасного автора — журналістки та письменниці Гіллі Башан. Свого часу він був опублікований у кількох великих світових виданнях, у тому числі в New York Times, та отримав високу оцінку від читачів.
Список інгредієнтів:
- 1-1.2 кг м’якоті гарбуза;
- цибуля-порей (біла і світло-зелена частини);
- 1 велика цибулина;
- 3-4 зубчики часнику;
- гострий перець свіжий чи сушений (за смаком);
- 3 ст. л рису;
- 0.5-1 л води чи бульйону;
- цукор – 1 ч.л. (або до смаку);
- сіль|, чорний перець; універсальна овочева приправа (або суміш спецій);
- рослинна олія для обсмажування;
- грецький йогурт або сметана (по столовій ложці на порцію).
А зараз давайте приготуємо гарбузовий суп у турецькому стилі
Почнемо з головного інгредієнта – гарбуза. Його потрібно почистити та нарізати невеликими шматочками. Інші овочі (цибуля-порей, цибуля, часник і гострий перець) подрібнити довільно — все одно наприкінці ми скористаємося блендером.
Якщо у вас немає цибулі-порею, використовуйте трохи більше ріпчастої. Гострий перець – важливий інгредієнт турецької кухні, кількість беріть на свій смак і його можна замінити меленим.
Каструлю краще взяти більше, щоб туди помістилися всі овочі. В цій же каструлі спочатку обсмажуємо цибулю-порей і ріпчасту в олії на невеликому вогні до м’якості – хвилин 5 (помішуйте, щоб не підгоріло).
Далі викладаємо перець та часник — буквально на 30 секунд.
Як часник віддасть аромат, відразу додаємо все інше – гарбуз, сіль, перець, спеції, рис (його треба промити перед цим) та цукор.
Якщо гарбуз дуже солодкий, то можна обійтися без цукру.
Щодо спецій, в оригінальному рецепті це універсальна приправа із сушених овочів (типу Вегети). Ви ж додавайте на ваш смак, це можуть бути суміш із коріандру, зіри, кількох видів перцю, базиліка, часнику.
Вливаємо воду або бульйон (з ним смак буде більш насиченим). Можна спочатку додати трохи, а потім уже розбавити водою готову страву на свій смак, двилячись яка густота супу вам потрібна. Головне, щоб у процесі тушкування овочі не підгоріли.
Доводимо вміст каструлі до кипіння, накриваємо кришкою і томимо на повільному вогні 30-4о хвилин. Після чого пробиваємо все блендером.
Знову доводимо до кипіння. Пробуємо — якщо потрібно, додаємо ще солі та приправ. Розливаємо суп по тарілках і зверху кладемо по столовій ложці грецького йогурту (або нежирної сметани).
Солодощі гарбуза, аромат спецій, гострота перцю та кислинка йогурту для контрасту – відмінний рецепт, який варто взяти на озброєння.