Як заснути за 5 хвилин: нове дослідження, яке допоможе покращити якість сну

0
Як заснути за 5 хвилин: нове дослідження, яке допоможе покращити якість сну

Є багато способів, якими ми намагаємося відстрочити неминучий відхід до сну: прогулянки та вечірки, нескінченні серіали, гортання соцмереж. Заповнюємо вечірній час відволікаючими факторами, потім повертаємося з боку на бік, а вранці ледве встаємо на сигнал будильника, який неймовірно дратує. Потім боремося із сонливістю весь день – а ввечері знову наступаємо на ті самі граблі.

Побічні ефекти поганого сну – такі як мішки під очима, а й втрата контролю над почуттям голоду. Постійно хочеться чогось смачненького чи солоденького.

Нове дослідження – як швидко заснути

Вчені нещодавно виявили, що є проста вправа на 5 хвилин, яка допоможе швидше заснути. У лабораторії когнітивних досліджень сну університету Baylor провели наступний експеримент.

Підпишіться на наc у Facebook і Telegram, а також зручно читайте з мобільного GoogleNews.

57 учасників випробувань поділили на дві групи. Перша група перед сном складала список своїх досягнень за минулий день. Друга група витратила ті ж 5 хвилин на список справ, що плануються на завтра. Результат – учасники групи №2 заснули значно швидше.

Щодня та цілодобово ми живемо в культурі, в якій наші списки справ постійно ростуть і змушують нас турбуватися про незавершені завдання перед сном.
Michael K. Scullin, провідний автор дослідження

Вчені припустили, що письмова практика зі списком справ дозволяє людям розслабитися та швидше заснути. Цікавий момент – чим докладніше був цей список, тим швидше засинав його автор.

Спробуйте провести власне дослідження прямо сьогодні!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я