Організуючи правильне харчування, варто нарівні враховувати користь та шкоду солодкого перцю. З цієї статті, ви дізнаєтеся, як цей продукт сприятливо впливає на організм і до яких можливих негативних наслідків може привести його вживання.
Насичений аромат, багатий смак та соковита текстура роблять перчик популярним у кулінарії продуктом. Соковита, смачна, хрумка м’якоть полюбилася багатьом, тому часто використовується при приготуванні свіжих салатів, закусок, заготівлі на зиму і навіть в супи.
Користь та шкода свіжого солодкого болгарського перцю
Виявляється, в Америці його вирощують як звичайнісінький бур’ян, зовсім не доглядаючи в процесі за ним. У XX столітті селекціонери вирішили офіційно зафіксувати різні види культури, які зустрічаються сьогодні на прилавках.
Користь та шкода свіжого болгарського перцю залежить від його колірного забарвлення.
Однак у кожному з видів у великих кількостях є елементи:
- А (каротин) – вітамін, що сприяє гарному зору та гармонійному розвитку тіла.
- Р (біофлавоноїд) – суттєво уповільнює ріст мукованих клітин при раку та знижує підвищений артеріальний тиск.
- В – благотворно впливає на печінку.
- Мінеральні речовини. Остаточно переважує шкоду червоного солодкого перцю користь комплексу цінних мікроелементів, що міститься в ньому. Залізо та цинк, фосфор та магній, йод, фтор, калій та інші мінерали підтримують в організмі нормальний перебіг цілого ряду хімічних та фізіологічних процесів.
Калорійність свіжого перцю болгарського на 100 гр. 27 калорій. Тому користь для тих, хто на дієті очевидна.
Однак шкода від надмірного вживання може виникнути серйозна, викликавши напад епілепсії або ускладнивши прояви геморою.
Культура також містить велику кількість калію та фосфору. Літнім людям, що особливо страждають на серцево-судинні захворювання, вводити в свій раціон її обов’язково.
Незабаром можна буде спостерігати покращення розумових здібностей та пам’яті, зникнення депресивних станів та безсоння. Крім того, при низькому гемоглобіні плід рекомендований лікарями як джерело заліза.
Користь та шкода жовтого болгарського перцю різняться лише у кількості порції. Звичайно, якщо харчуватися тільки ним, то велика можливість зниження імунітету і захисних функцій організму.
Також можуть виникнути проблеми з апетитом. В іншому продукт неймовірно корисний, особливо студентам в моменти сесії, оскільки сприяє активності та енергії.
Користь солодкого болгарського перцю для жінок
Коли дівчина на дієті, завжди виникають питання: зголодніла – що б з’їсти здорового та корисного?
Болгарський перець принесе велику користь для жінок під час схуднення. Насамперед – виведе токсини та зайву рідину.
Друга унікальна якість – це великий вміст провітаміну А, який продовжить молодість та красу, омолодить шкіру та весь організм.
І, нарешті, серотонін, який підніме настрій у важку пору обмеження себе у харчуванні.
Користь солодкого болгарського перцю для чоловіків
- Гарний гарнір до м’яса.
- Підвищення рівня сил та енергії.
- Зниження показників поганого холестерину.
- При слабкому ШКТ викликає коліт, загострення захворювань.
- Користь тушкованого солодкого болгарського перцю
Для деяких людей краще застосовувати продукт у термообробленому вигляді, оскільки тоді агресивна клітковина не буде настільки шкодити шлунку та кишечнику.
Користь тушкованого болгарського перцю особливо популярна серед тих, хто має свіжий продукт викликає сильну печію чи метеоризм. В обробленому вигляді перець швидше засвоюється і не викликає неприємних наслідків у вигляді загострення геморою.
Однак варто пам’ятати, що в такому вигляді він втрачає більшу частину своїх цінних вітамінів. Більшість людей вирішують це питання просто: додають свіжу зелень, яка в дуеті зі стравою створить приємний смак і заповнить рівень відсутніх елементів.
У чому користь і шкода насіння червоного болгарського перцю
Насіння не вживається в їжу. Тому користі від насіння болгарського перцю не буде ніякої, але й шкоди – теж. Проте фахівцями-дієтологами та хіміками відзначений цікавий факт: у тих місцях, де їх найбільше зібрано у плоді, рівень корисних речовин вищий у два чи три рази.
Якщо раптом насіння потрапило у страву, боятися цього не варто, проте процесу розщеплення і перетравлення воно не піддасться.
Інтуїтивне харчування – це запорука щасливого та гармонійного життя. При планомірному, терплячому підході в стислі терміни вдається почути свій організм, вивести його на рівень здорового, збалансованого харчування.
Потім залишиться тільки дивуватися, що замість солодкої і нудотної цукерки захочеться свіжого перцю або огірка.