До зелені у вигляді кропу, петрушки ми всі звикли. Кожен день ними приправляють перші та другі страви, але є в кулінарії дещо ніжніше та гарніше — це квіти. Так, справжні квіти. Вони їстівні. Їх можна додавати в салати, робити з них декор для десертів. Салати чи закуски з квітами викликають захват та подив, адже це невимовно гарно.
Які квіти можна їсти
Звичайно, не весь перелік рослин з енциклопедії можна додавати до їжі. Використовують кульбаби, маргаритки, духмяні фіалки, настурцію, лаванду, волошки, жасмин, примулу, календулу.
Традиція прикрашати страви квітами з’явилась не так давно. Буквально в 60-х роках минулого століття. До того часу ця тема не домінувала у декоруванні десертів, тортів, салатів, закусок.
До речі, є різновид квітів, якими не прикрашають, а використовують їх для приготування повноцінних страв. Таким прикладом можуть бути квітки кабачків. Їх фарширують рисом, твердим сиром та обсмажують у фритюрі. Делікатесно та дійсно дуже смачно. Ще один яскравий приклад — нерозкриті бутони соняшника. Їх можна готувати на парі або обсмажити в олії. Подають до столу цілими. На смак соняшник нагадує артишоки з відтінком волоських горіхів.
Як мити та зберігати квіти
Структура пелюстків дуже ніжна. Щоб не зіпсувати зовнішній вигляд квітів, їх обережно опускають у воду та через декілька секунд виймають. Сушать на паперовому рушнику. Бутони мають висохнути самі, допомагати пелюсткам позбавитись води не треба.
Квіти використовують відразу. Якщо вам треба деякий час їх зберегти, покладіть на вологий паперовий рушник у герметичний контейнер та поставте у холодильник.
Квіти — неймовірно гарні та прекрасні. І такими вони роблять і прикрашені страви, десерти, тістечка. Їстівні квіти — чудовий спосіб здивувати гостей.