Пшеничне борошно не найкорисніший продукт у раціоні, але існують варіанти, які стануть гарною заміною.
За словами дієтологів, виключити з раціону страви з пшеничного борошна слід лише тим, хто страждає на глютенову хворобу або алергію на білок гліадин.
Однією з корисних альтернатив є рисове борошно. Її віддають перевагу японцям, які славляться своїм довголіттям, для випічки, десертів та ситних страв. Однак, слід пам’ятати, що цей продукт по калорійості такий же як і пшеничне.
Для випічки також підійде вівсяне борошно. За словами експерта, її можна додавати і для підлив та соусів. Вівсяне борошно слід змішувати в пропорції 50:50 з мигдальним або кукурудзяним.
Для десертів можна брати мигдальне борошно. Таке борошно багате на білки, омега-кислоти і вітаміни. Однак мигдальне борошно коштує дорого і зберігати його можна тільки в морозилці або холодильнику.
Горіховий смак має і амарантове борошно, яке підходить до багатьох страв.
За словами лікаря, ніжна випічка виходить із кукурудзяного борошна. Багато народів використовують її для коржів, каш, супів, гарнірів і навіть соусів.
Гречане борошно малокалорійне і містить залізо, вітаміни та мінерали, пояснює лікар. При цьому можна використовувати як звичайну гречку, і зелену.
Фахівець зазначає, що силу і бадьорість дає борошно з нуту, яке багате на білок і залізо. Його потрібно зберігати в холодильнику, а страви з нього виходять хрусткими.
Ще одним екзотичним видом є кокосове борошно. Воно не дає специфічного смаку, але надає стравам солодкавого смаку. Більше того, продукт багатий на омега-кислоти, пояснює експерт.
Просо, за словами дієтолога, потрібно використовувати не лише для каші, а й як борошно. Колір його може бути не лише жовтим, а й червоним, сірим та білим.