Квітоводи вважають флокси безпроблемними рослинами. Вони здатні адаптовуватись до різноманітних умов зростання. Це частково є правда, бо все ж таки існують певні моменти, які можуть стати критичними для цих рослин.
Застій води в області коріння
Для флоксів потрібен водний баланс. Якщо допустити появу занадто сухого ґрунту чи, навпаки, вологого, квіти не будуть рости та цвісти. Щоб попередити надлишок води, потрібно обирати місця з низьким рівнем ґрунтової води. Також не варто занадто часто влаштовувати флоксам полив.
Відкриті ділянки із вітром
Флокси досить ніжні рослини. Щоб вони не падали на землю, рекомендується обирати для них ділянки без протягів.
Занадто багато сонця
Флокси мають гарне та яскраве забарвлення. Якщо їх посадити на відкриті ділянки із прямою сонячною дією, вони вигорять та втратять привабливий вигляд. Найкраще обирати ділянки, щоб на квіти попадала тінь від дерев.
Неправильне добриво
Для цих квітів не використовують деревний попіл, доломітове борошно, вапно. Флокси гарно ростуть у ґрунтах із нейтральною або слабкою кислотністю. Вони люблять підживлення азотом. Роблять його навесні після снігу, в кінці травня та в період бутонізації.
Відсутність мульчі
Флокси можуть адаптовуватись до різних умов, але немає сенсу робити спеціально їх незадовільними. Використовуйте мульчу для них. По-перше, це дасть можливість не перегрівати кореневу систему, по-друге, буде захищати бруньки від морозів. Мульча має бути 5-7 см. Для неї можна брати траву, нейтральний торф, компост.
Якщо правильно організувати умови росту та цвітіння, флокси будуть радувати своєю барвистістю та яскравістю. І не забувайте, що періодично їх треба обробляти фунгіцидами, щоб попередити розвиток різних хвороб.