...
ГоловнаКулінаріяСекрети зберігання квасолі, щоб не заводилось жодних жучків, плісняви ​​та гнилі

Секрети зберігання квасолі, щоб не заводилось жодних жучків, плісняви ​​та гнилі

Підпишіться на нас:

Квасоля може бути кущовою, кучерявою і виткою, зернова і спаржева (в їжу використовуються зелені стручки). А за кольором це справжня палітра кольорів – оболонка буває білою, жовтою, червоною, чорною, фіолетовою і навіть у цятку. Розмір зерен також різний.

Подробиці

Квасоля – один із найбільш поживних та корисних продуктів харчування. Вона пригнічує розвиток ракових клітин, особливо сорти із темною оболонкою. Але найчастіше дачники відмовляються від вирощування цього овочу, оскільки не знають, як правильно його зберігати.

Підготовка до зберігання

Є два способи досягти дозрівання квасолі.

Спосіб 1: дозрівання природним шляхом.

При цьому способі квасолю тримають на грядці, поки зерна повністю не дозріють, а сама рослина не висохне.

Забирати слід у сонячну суху погоду. Обчистити можна відразу або трохи підсушивши на сонці.

Недолік методу в тому, що не завжди квасоля встигає дозріти. Пізній сорт, затяжні дощі, холодний початок літа, пізня посадка – всі ці фактори відсувають термін дозрівання. А дощової осені стручки покриваються пліснявою, зерна можуть загнивати. В цьому випадку підійде другий метод дозарювання.

Спосіб 2: примусове дозрівання.

У цьому випадку квасолю прибирають, коли кущ тільки почав жовтіти, а зерна перебувають у стадії технічної зрілості (цілком налилися, але ще не затверділи і не висохли). Рослини підвішуються в сухому приміщенні до повного дозрівання. У такому вигляді їх можна зберігати всю зиму, витягуючи зерна невеликими партіями в міру потреби. Або обмолотити, коли насіння висохне.

Правила зберігання

Зберігати квасолю не складно, головне – дотримуватися одного правила: зерна завжди повинні бути сухими і зберігатися в сухому приміщенні.

В іншому випадку вони покриються пліснявою, почнуть загнивати, втратять схожість, поживні та смакові якості.

Також не рекомендується зберігати зерна в пакеті та будь-якій іншій герметичній ємності. Вони можуть “задихнутися”. Найкращий варіант – паперовий пакет або тканинний мішок.

Захист від зернівки

Поява отворів у зернах квасолі до середини зими – робота квасолевої зернівки. Це невелика комаха, яка ще влітку відклала яйця в стручок, що тільки що сформувався.

Щоб зберегти врожай, його потрібно проморозити. Зернівка родом із південної місцевості, тому гине при низьких температурах.

Якщо є сухе неопалювальне приміщення, квасолю можна зберігати там усю зиму. У квартирі найзручніше спорудити для неї невелику скриньку на опалювальному балконі.

Хороший результат дає поміщення зерен на 2 тижні у морозильник. Личинки загинуть Після цього її можна дістати та зберігати при кімнатній температурі. У морозильнику зерна повинні лежати у пакеті, щоб не відволожилися. Після процедури їх можна просушити за кімнатної температури.

Після проморожування насіння чудово сходить.

Стрічка новин:

Фітнес/Здоров'я/Краса

Ще новини:

Як врятувати переперчену страву: 10 кулінарних хитрощів

Не всі люблять занадто гострі страви, тому надлишок перцю може зіпсувати вам обід чи вечерю. Переперчити страву легко....

Ці огірки точно краще не консервувати: простіше одразу викинути

Молоді господині помиляються, коли обирають огірки виключно за якістю плодів. Багато чого в цій справі залежить від сорту. Наприклад,...

Відмінний рецепт квашених солоних огірків на зиму

Саме час подбати про запаси овочів, які вирощені на власній грядці. В теплицях вже є урожай огірків, скоро...

Сухі котлети: помилки, через які вони такими виходять

Що додати до котлет, щоб вони були не сухими, а соковитими? Це питання, яким задаються недосвідчені господині. М'ясо дуже...