Кулінарія

Народні методи перевірки отруйних грибів: чи допоможе цибуля та столове срібло

Серед затятих грибників є ті що впевнені, що перевірити лісовий урожай на наявність у ньому отрут можна за допомогою народних «лайфхаків».

Найчастіше це сира цибулина, яку додають у воду під час варіння грибів. Вважається, що якщо в каструлю потрапив неїстівний гриб, то цибуля посиніє.

Народні методи перевірки грибів

Але грибники часом відверто ризикують, коли цілком покладаються на такі поради. Чим це може закінчитися, щоосені повідомляє скорботна статистика.

Метод із цибулею

Немає наукового обгрунтування. Кожен може спробувати зварити асорті з мухоморів та блідих поганок із цибулею та часником. Не посиніє жодна головка і жоден зубчик, а все тому, що хімічний склад отрут у кожного гриба різний і реакція з цибулею не відбувається. Адже існують помилкові гриби, які часто плутають з опеньками, лисичками, боровиками, подосиновиками і підберезниками.

Метод із сріблом

Це також метод для азартних людей. Вважається, що срібло потемніє, якщо вариться отруйний гриб. Насправді метал вступає в реакцію з амінокислотами, які входять до складу будь-яких грибів, тому так можна викинути врожай їстівних грибів.

Метод із комахами

Вважається, що черв’яки та інші паразити не їдять неїстівні гриби. Теж не факт, адже частина комах має імунітет до отрути.

Метод із молоком

Якщо капнути молоко на отруйний гриб, воно повинно згорнутися. Але згортається молоко через присутній у будь-яких грибах пепсин.

Метод з оцтом

Застосовується для знешкодження токсинів, але діє лише проти слаботоксичних видів, які присутні в умовно їстівних грибах. На отруту блідої поганки та іншихподібних грибів оцет не подіє.

Метод із кольоровими капелюшками

Наявність пластин рожевого кольору під капелюшком зовсім не говорить про те, що гриб їстівний. Яскравим антиприкладом може бути отруйна жовта печериця, у якої пластини рожевого кольору.

Також не варто розраховувати на те, що місце зрізу отруйного гриба посиніє. Синіє їстівний подосиновик, тоді як його хибний аналог не змінюється у кольорі.

Кавун Наталія

Закінчила Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна, факультет журналістики. Головний редактор розділів “Краса”, “Лайфстайл”.

Останні новиники

Як підняти лібідо восени: мало хто знає про властивість цього овочу

Цей овоч завжди є на поличках магазину, коштує копійки, але користь має неймовірну. Він корисний…

16 години тому

Чому живіт випирає, навіть коли схудла, і як його прибрати

Випираючий живіт може здорово зіпсувати настрій, якщо ти бачиш себе у дзеркалі у невигідному ракурсі.…

17 години тому

5 міфів про користь рослинних олій для здоров’я та краси

Оливкова олія - панацея від усього, пальмова шкідливіша за алкоголь, кокосове корисне для волосся і…

3 дні тому

Синдром сухого ока: як він проявляється та якими засобами його лікувати

Відчуття «піску в очах» та печії, на жаль, добре знайоме багатьом із нас. Якщо ти…

4 дні тому

8 помилок, які зменшують тривалість життя: перевір себе

Зрозуміло, що не все підлягає контролю, наприклад, вибір генів, з якими ти народжуєшся. Проте спадковість…

5 днів тому

Чому болить голова: причина, про яку рідко хто задумується

Виявляється, перемогти мігрені, найімовірніше, допоможе не невролог, а лікар зовсім іншої спеціалізації! Головний біль став…

5 днів тому