Хедера, яку частіше називають кімнатним плющем, своєю пишною зеленню здатна прикрасити будь-яку кімнату.
Однак при неправильному догляді рослина починає чахнути. Якщо не вжити необхідних заходів, рослина може загинути.
Саме тому необхідно уважно стежити за станом квітки і відразу діяти, якщо ви помітили, що щось йде не так.
Якщо ви помітили, що глянсові листочки плюща стали жовтіти або чорніти, це може говорити про те, що рослина була часто заливають водою або ви переборщили з добривами.
У тому випадку, якщо пагони стали витягуватися, а листочки, що їх прикрашають, – бліднути, швидше за все, хедера відчуває нестачу світла.
Хедера також може зазнавати нашестя шкідників. Про те, що квітка атакували попелиця, щитовка або павутинний кліщ, свідчать скручене листя.
Про присутність на кімнатній рослині павутинного кліща свідчить павутиння на листі та маленькі темні крапки (сліди від проколів кліщами рослинної тканини). При сильному ураженні листя рослин в’яне, сохне і скручується, їх колір блідне. На поверхні з’являються білі або жовті плями, тому що місця, в яких кліщі висмоктували соки, позбавляються хлорофілу, зеленого рослинного пігменту.
Якщо ж таких симптомів немає, а листя домашньої квітки раптом почало опадати, можна припустити, що на ньому завівся павутинний кліщ. Чим раніше почати порятунок рослини, тим простіше можливо подолати шкідника.
Найбільш ефективні засоби від павутинного кліща спеціальні хімічні препарати, їх називають акарицидами
А зараження жовтими трипсами можна розпізнати по плямах на листі – білі на верхній частині листочків і бурі – на нижній.
Якщо ж нижня частина у куща стала підсихати, допомогти рослині можна тільки видаляючи пожухле листя – адже ця ознака вказує на те, що рослина старіє.