Чим банан чорніший, тим він кращий і містить набагато більше корисних речовин.
Китайські дослідники сходяться в тому, що банани різного ступеня зрілості мають різний склад і поживні властивості. І чим банан чорніший, тим у ньому більше корисних речовин.
Однак банани, що почорніли, є непопулярним продуктом і, на жаль, їх часто просто викидають.
На плантаціях банани, які йдуть на експорт, спеціально збираються зеленими, щоб витримати довге транспортування. Це означає, що всі банани, які є на прилавках наших магазинів, були зібрані незрілими. У них є багато кислот і нерозчинний крохмаль, який не перетравлюється організмом і може викликати дискомфорт у кишечнику. Однак саме цей крохмаль є прекрасним живильним середовищем для кишкових бактерій.
У міру дозрівання банана цей крохмаль перетворюється на цукор, який робить банан солодким на смак. Цей цукор легко засвоюється організмом і дає йому сили та енергію.
Але найцікавіше відбувається, коли банан починає перезрівати. У цей час у ньому зепускаються процеси ферментації, під час яких синтезуються нові поживні речовини та навіть вітаміни. Так, максимальна кількість антиоксидантів міститься у найбільш чорних бананах. Ще в перестиглому банані набагато більше калію і вітамінів А і С. Ну а якщо ви з’їдатимете 1 перезрілий банан на день, ви підвищите імунітет.
Ще у перезрілих бананів є інший, менш відомий нам потенціал. Зовсім недавно китайські дослідники виявили всередині чорних плям бананів, що перезріли, особливу біологічно активну сполуку — гомодимерний фруктозо-зв’язуючий лектин. Це позаклітинний білок, який має здатність пов’язувати залишки вуглеводів на поверхні клітини і таким чином перешкоджає виникненню різноманітних захворювань. Зокрема, утворення ракових клітин. Більше того, дослідники вважають, що “банановий лектин” завдяки цій своїй властивості найближчим часом може стати доступним анти-ВІЛ препаратом, який має, крім усього іншого, імуномодулюючу та протипухлинну активність.
Тому банани, що перезріли, можна і потрібно їсти. І більше того, цілком має сенс “витримувати” щойно куплені жовті банани до зрілого стану, адже в них стільки всього корисного!
З іншого боку, зелені банани добре впливають на мікрофлору кишечника, підгодовуючи її і мають нижчий глікемічний індекс.
Ну а якщо банани, що переспіли, не подобаються вам на смак, спробуйте приготувати з них якийсь корисний десерт, наприклад, бананове печиво, банановий кекс або морозиво.