...

Лікарі розповіли, чим загрожує мандаринове переїдання

Підпишіться на нас:

Передноворічні дні – це завжди час цитрусових в великій кількості. Але їхнє споживання має бути помірним: у день дітям можна не більше двох фруктів, а дорослим – не більше чотирьох. Про це розповіла ендокринолог, дієтолог Марія Кумановська.

Головна небезпека  апельсинів і мандаринів – це алергічна реакція на фрукт. Також у мандаринах високий вміст фруктових кислот, які можуть ушкоджувати слизову оболонку шлунка у людей із підвищеною кислотністю шлункового соку, при виразкових та ерозивних ураженнях шлунка.

Крім того, переїдання мандаринів може призводити до утворення оксалатних солей у сечовивідних шляхах. Найчастіше це відбувається коли ще є нестача вітаміну D, який зустрічається у 70 відсотків українців.

Споживати цитрусові в сезон варто, але помірно. Вони є джерелом вітаміну С, а також таких рідкісних елементів, як кремній, кобальт і молібден. Мандарини містять флавоноїди — особливі біологічно активні речовини, які благотворно впливають на печінку та нирки, мають антиоксидантну, протизапальну, імуномодулюючу та протидіабетичну дію.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я