...
ГоловнаКулінаріяНе лише вино: які існують способи заготівлі винограду на зиму

Не лише вино: які існують способи заготівлі винограду на зиму

Підпишіться на нас:

Ще давні греки знали про користь винограду для людського організму. Ця ягода була у них у великій пошані.

За допомогою винограду вони лікували різні захворювання, а також використовували його як зміцнюючий та тонізуючий засіб.

Подробиці

До цього часу червоне вино вважається продуктом, здатним відновлювати сили, наприклад, після втрати крові.

Але ніхто не вживатиме вино у великих кількостях тільки для того, щоб забезпечити організм поживними речовинами, що містяться у винограді.

Нагадаємо вам рецепти найкращих заготовок, у яких багато користі та жодного алкоголю.

Сік

Найпростіша і найкорисніша заготовка – сік. Ягоди потрібно пропустити через соковижималку. Отриманий сік доведіть до кипіння і прокип’ятіть 3 хвилини, розлийте по стерильним банкам і закатайте.

Якщо соковижималки немає, можна ягоди проварити 5-7 хвилин, протерти через сито а отриманий сік прокип’ятити і закатати.

Компот

Ягоди засипте в чисті банки, заповнивши на 2/3, залити окропом. Воду злийте через 5 хвилин. Розведіть в ній цукор із розрахунку 1 склянку на літр води. Доведіть до кипіння, знову залийте виноград та закатайте.

Виноград у сиропі

Готується, як компот. Різниця лише в тому, що банки заповнюються ягодами повністю, а сироп виготовляється з розрахунку 2 склянки цукру на 1 літр води.

Конфітюр

Знадобиться 2 кг ягід винограду. Їх потрібно проварити 10 хвилин, дати охолонути і протерти, відокремлюючи шкірку та кісточки від решти маси.

Протерту виноградну масу необхідно знову відправити на вогонь. Перед цим треба з невеликою кількістю цукру змішати суміш, що желює, і відправити все це в каструлю. Додати решту цукру. На кілограм ягід достатньо взяти 1,2 кг цукру.

Проварити 7-10 хвилин. Закатати, як звичайне варення.

Можна не додавати желюючу речовину, але тоді варення потрібно варити 40-60 хвилин, щоб вона загусло.

Пастила

Пастила – смачні та корисні ласощі, але готується цей десерт близько 6 годин. Доведеться набратися терпіння.

Для приготування візьміть 2 кг очищених від гілочок ягід висипте в каструлю і поставте на вогонь. Щоб ягоди не прилипли, доки з’явиться сік, можна додати 50 мл води. Проваривши 5 хвилин, ягоди потрібно протерти через сито. Отримане пюре слід перелити в каструлю і варити на середньому вогні, доки його обсяг не зменшиться вдвічі. Додати 1 ст. цукру.

У невеликій кількості води розвести 1 ст. л. кукурудзяного крохмалю і ввести в кипляче виноградне пюре. Знову довести до кипіння та вимкнути. Ввести 3 яєчні білки, збиваючи блендером.

Розлити масу на лист (1 л маси на 1 лист). Сушити в духовці за температури 60 градусів. Готовність визначити просто: треба торкнутися пастили. Якщо палець прилипає, десерт готовий.

Після остигання пастилу можна згорнути в рулет.

Здоров'я/Краса/Лайф

Ще новини:

Як врятувати переперчену страву: 10 кулінарних хитрощів

Не всі люблять занадто гострі страви, тому надлишок перцю може зіпсувати вам обід чи вечерю. Переперчити страву легко....

Ці огірки точно краще не консервувати: простіше одразу викинути

Молоді господині помиляються, коли обирають огірки виключно за якістю плодів. Багато чого в цій справі залежить від сорту. Наприклад,...

Відмінний рецепт квашених солоних огірків на зиму

Саме час подбати про запаси овочів, які вирощені на власній грядці. В теплицях вже є урожай огірків, скоро...

Сухі котлети: помилки, через які вони такими виходять

Що додати до котлет, щоб вони були не сухими, а соковитими? Це питання, яким задаються недосвідчені господині. М'ясо дуже...