На городі або біля нього завжди можна знайти хрін. Багато його не треба, але один екземпляр в господарстві зайвим не буде. Хрін є дуже корисною рослиною. І це актуально як для верхньої зеленої частини, так і для кореня. Їх використовують в кулінарії та народній медицині.
В чому користь
Робити заготовки з хріну можна весною, літо та осінню. Саме пізній передзимовий сезон найкраще для цього підходить. До осені в рослині накопичуються корисні речовини в найбільшій концентрації.
У хріні міститься велика кількість вітаміну С, В1, В2, В3, В6, Е, комплекс макро- і мікроелементів, фолієва кислота. Враховуючи таку кількість вітамінів групи В, регулярне вживання допомогає поліпшувати пам’ять та покращує функціонування нервової системи. Також він корисний при:
- розладах шлунку та патологічних станах кишківника;
- сечокам’яній хворобі;
- захворюваннях горла, вух, порожнини рота;
- бронхіальній астмі.
Як вживати хрін
Народний рецепт — це хрін з медом. Корінь потрібно натерти та змішати з медом. На основі цих інгредієнтів потрібно приготувати корисну суміш, яка дуже добре зміцнює імунітет.
Сік 3 лимонів, 5 ст.л. соку моркви, 5 ст.л. соку з хріну, 2 стакани меду — все перемішати та зберігати у темному місці. Ємність має бути закрита кришкою. Приймати протягом 2 місяців по 1 ч.л. 3 рази на день.
Засіб зміцнює захисні сили організму. В сезон застуд та холодів цінно мати його, без заходів до аптеки. Спробуйте народний рецепт. Пам’ятайте, що при необхідності попередньо потрібно консультуватись із лікарем, якщо у вас є індивідуальна непереносимість компонентів суміші.