Розповідаємо, як правильно визначити тип вашої ноги та підібрати ідеальну пару взуття, яке не нашкодить здоров’ю.
Взуття – найважливіша складова жіночого образу. Недарма Керрі Бредшоу так фанатично скуповувала туфлі відомих дизайнерів. Складність у тому, що на вітрині або моделі бажана пара завжди виглядає приголомшливо. Однак, примірявши її в магазині, ви бачите, що таке взуття вам зовсім не підходить: у вас занадто великий розмір, виступають кісточки, форма стопи не вписується в колодку, пальці різної довжини.
Не впадайте у відчай, навіть супермоделі та зірки мають недоліки. Згадайте хоча б Періс Хілтон із її 44 розміром взуття. Стиліст Катя Сільченко розповіла нам, як підібрати оптимальну пару, приховати всі недоліки та виглядати чарівно.
Перший тип – єгипетський
Умовно прийнято ділити стопи за так званим географічним принципом. Ідеальними вважаються стопи єгипетського типу. Великий палець ноги суттєво виділяється. Стопи, зведені разом, утворюють трикутник. Підйом невисокий, стопа досить вузька та довга.
Що носити? Все, що вам тільки заманеться.
Другий тип – грецький
Другий палець довший за великий. В іншому – як у попередньому варіанті.
Що носити? Взуття з довгим мисом, можливо, на піврозміру більше. Якщо колодка буде широка – відмінно, тому що розподіл ваги у власниць грецької стопи дещо відрізняється.
Третій тип – римський
Римська (латинська) стопа має майже однакову довжину всіх пальців, утворюючи квадрат. Сама стопа дуже широка, стійка, часом масивна.
Що носити? Відмовтеся від вузьких носів, високих підборів. Вибирайте на користь комфорту та широкого крою. Це можуть бути сандалі з ремінцями, черевики на плоскій підошві. Заокруглені або квадратні миски туфель та ботильйонів. Шнурівка на закритому взутті візуально подовжить стопу і ногу в цілому.
Загальні рекомендації
Окремо зупинимося на худих стопах. Не слід ще більше «подовжувати довге». Тим більше, не варто купувати взуття на розмір менше, щоб зменшити повноту — це загрожує деформацією та раннім артрозом. Будь-яке взуття підійде, якщо підсилити його гелевими вкладками або прозорою устілкою.
Якщо худі гомілки носіть витончені підошви — тонкий каблук або плоский ледь помітний хід. Жодних танкеток та платформи. Навпаки, широкі щиколотки «ставте» на танкетку або стійкий підбор, але прибирайте тонкі ремінці та площини.
Повні ікри виключають носіння ботильйонів і черевиків, лоферів та всього, що ріже та закриває стопу. Вибирайте якомога більш відкриті до носа моделі на стійкому підборі влітку, в холодну пору носіть чоботи до коліна із закругленим або квадратним носом. Добре, якщо спереду є шов або блискавка, що візуально подовжує ногу.
Пласкій стопі протипоказані човники та будь-які пласкі форми. Віддайте перевагу взуттю, в якому є широка перемичка біля пальців. Це приховає широту стопи. Занадто високий підйом ховаємо під закрите взуття. І тим і іншим — ортопедичні устілки обов’язково.
Часта проблема – велика відстань між пальцями. Найчастіше це медична проблема і коригується танкеткою, каблуком 3-4 см та повною відсутністю пласкої підошви.
Кісточки на великому пальці не потерплять вузьких носів, високих підборів та жорстких тканин. Вибирайте щільні м’які матеріали, щоб на кісточку нічого не тиснуло, але щоб вона не вивалювалася за межі підошви. Носіть невисокий підбор і широку форму, щоб не посилювати ситуацію .