...
ГоловнаЛайфстайлЧому попіл корисне підживлення не для всіх рослин

Чому попіл корисне підживлення не для всіх рослин

Підпишіться на нас:

Попіл замінює городникам калійно-фосфорні добрива, служить ідеальним регулятором кислотності ґрунту, допомагає у боротьбі з деякими шкідниками та хворобами.

Дачники-початківці, дізнавшись про його чудодійні можливості, сиплють попіл щедрою рукою, не побоюючись негативних наслідків. Адже це натуральний продукт і здається, що він не може завдати шкоди.

Подробиці

Але безневинність попелу оманлива. Щоб не нашкодити рослинам, слід знати які переваги цього добрива, та тонкощі його застосування.

Нюанси використання попелу

Попіл має лужну реакцію, тому знижує кислотність ґрунту. Не можна вносити попіл, якщо ґрунт на ділянці лужний (pH вище 7,0).

У лужному середовищі погано засвоюється багато поживних речовин, що послаблює рослини, провокує появу хлорозу, а іноді й загибель рослин.

Ще одна заборона на застосування попелу діє щодо кислолюбних рослин. До них відноситься лохина, рододендрон, азалія, червоні клени, хвойні чагарники.

Однак, є одна хитрість: якщо попіл погасити кислотою, то він не залужуватиме ґрунт. Зробити це можна кількома способами. Найпростіший: літр попелу розбавити в 3-х літрах води та підливати кислоту, поки не перестане шипіти.

Отриманий концентрат розвести у воді (1 л на відро води) та полити рослини. Як кислоту можна використовувати оцет (покупний або домашній), розчин лимонної кислоти. Економні дачники використовують навіть компот із аличі.

З обережністю слід вносити попіл під картоплю. Ця рослина спокійно росте у слабокислому ґрунті, а ось у лужному її вражає парша. Справа в тому, що парша не розвивається, якщо кислотність трохи підвищена. Тому картоплю можна підгодовувати сульфатними добривами, а з попелом краще не зловживати.

Щоб попіл не викликав опік коренів, при додаванні в лунку при посадці необхідно перемішати його з землею, торфом або перегноєм.

Попіл не можна змішувати з азотними добривами, як мінеральними, і органічними (гній, коров’як, настій трави), оскільки з них випаровується азот.

І ще один нюанс, про який слід знати. Свіжий попіл має агресивнішу лужну реакцію, оскільки кальцій знаходиться у формі гідроксиду кальцію.

Тобто, по суті, це гашене вапно. Але якщо попіл відсирів і полежав деякий час, то кальцій переходить у карбонатну форму, тобто перетворюється на крейду. І лужна реакція стає м’якшою.

Стрічка новин:

Фітнес/Здоров'я/Краса

Ще новини:

Як продовжити цвітіння орхідеї: фаленопсиси цвітуть по 5-6 місяців

При правильному догляді фаленопсиси можуть цвісти по п'ять-шість місяців. Догляд, який принесе тривале цвітіння квітки набувається з часом...

Яку кімнатну рослину експерти радять поставити у квартирі після ремонту: поглинає шкідливі речовини

Відомо, що багато кімнатних рослин здатні очистити повітря та принести господарям користь. У подробицях читайте про одну з...

В Україні ціни на продукти харчування різко зростуть: що відомо

В Україні до кінця літа очікують різке зростання цін на продукти харчування. Вартість  зросте на 15-30%. Причому це...

ЄС може повернути мита на українські яйця та цукор

Нещодавно Євросоюз продовжив на на рік дію торговельного безвізу з Україною стосовно сільськогосподарської продукції. Але не довго довелося...