Про те, що найкориснішим способом заготівлі яблук та груш на зиму є сушіння, знає кожен садівник та городник.
Як правило, сушать те, що падає з дерев або ось-ось почне псуватися. Але, виявляється, є сорти, які найкраще призначені для цієї процедури.
Найкращі яблука для сушіння
Якщо не говорити про сортові відмінності, то для сушіння підходять яблука, що відповідають наступним ознакам:
- невелика насіннєва коробка;
- тонка шкірка.
Не годяться для сушіння
Відверто невдала витівка сушити сорти солодких яблук. У процесі сушіння вони втратять свій смак і в готовому вигляді можуть стати прісними.
Тому вибирають переважно кисло-солодкі або кислі сорти яблук, такі як «Апорт», «Антонівка» та ін.
Зимові сорти яблук теж краще не сушити, окрім тих, що впали з дерева.
Як сушити
- Найдоступніший спосіб – це сушіння на свіжому повітрі, яке займає в середньому 3-4 дні, залежно від погоди. Зручніше підвішувати нарізані яблука на нитку чи волосінь.
- Ще один варіант – у духовці. Єдиний недолік – потрібно контролювати процес, інакше фрукти згорять. Яблука викладають на деко, яке заздалегідь застилають пергаментом. Духовку розігрівають до 50 градусів, сушать яблука 60 хвилин. За годину температуру збільшують до 70 градусів, а ще за годину до 80 градусів і залишають яблука на 1,5-2 години.
- Найпростіший варіант сушити яблука в електросушарці. Фрукти розкладають у лотки, які 1 раз на 1,5 години міняють місцями у напрямку знизу вгору.
Коли яблука висохли
Готові сушені яблука стають еластичними, не розвалюються, помірно м’які та не липнуть до рук. Зберігати яблука можна у тканинних мішках у темному та сухому місці або у банках переладаючи їх зубочками часнику. Це потрібно для того щоб не завелася моль.