Гарбуз, народившись у далекі часи на території нинішньої Мексики, впевнено крокує землею, завойовуючи все більше і більше шанувальників. Виявилося, що з його квіток можна приготувати оригінальні та смачні страви.
Якщо ви і ваші домашні не дуже любите страви з гарбуза, спробуйте приготувати якийсь унікальний кулінарний рецепт, наприклад , страви із квіток гарбуза, які б із задоволенням їли навіть ті, кому гарбуз зовсім не до смаку. Адже який корисний овоч! І вартість його невисока, і лежить у квартирі довго. А мускатний гарбуз ще солодшим стає від довгого лежання.
Отже, що ж такого смачного і незвичайного можна приготувати з квіток цієї знаменитої рослини? Найбільш спритними виявилися італійці. Квіти гарбуза та цукіні тут звичайний продукт на прилавках продуктових магазинів. Їх часто використовують кухарі ресторанів та прості господині. Квіти в клярі взагалі вважаються в Італії повсякденною стравою.
Італійський варіант: квітки обваляти у збитому із сіллю та перцем яйці і обсмажити його в оливковій олії до золотистої скоринки, потім кладуть на серветку, щоб видалити надлишки олії.
Ще смачнішими виходять обсмажені квітки, якщо їх перед смаженням обваляти і в панірувальних сухарях. За смаком вони трохи нагадують смажений кабачок. Здається, нам, що звикли до соняшникової олії, обсмажені в ній квітки так само сподобаються, як і обсмажені в оливковій. Крім того, у збите яйце за бажанням можна додати дрібно порізану зелень. Подавати цю страву слід теплою зі сметаною чи майонезом.
Квіткові голубці – так ласкаво називають господині фаршировані квіти. Це одна з поширених в Італії овочевих страв, яку можна назвати делікатесом, а не просто рядовою їжею. Якщо ви будете збирати квіти зі своєї ділянки, приходьте вранці, поки вони не зовсім розкрилися – квіти, що повністю не розкрилися, знавці вважають більш якісною сировиною. Начинка може бути найрізноманітнішою. В Італії для неї частіше використовують моцарелу та помідори.
Розглянемо один із варіантів приготування квіткових голубців. Складнощів у цьому немає.
- На 6 квіток потрібно 150 г печериць, одна невелика цибулина, дві столові ложки без верху борошна та 50 мл молока.
- Квіти необхідно вимити та видалити серцевину.
- Подрібнені печериці і дрібно порізану цибулю тушкувати в олії 15 хвилин, посолити, за бажання додати кріп або іншу відповідну зелень, мелений перець. На цьому етапі прийнятна кулінарна творчість. Акуратно розкрити квітки і наповнити їх фаршем, що охолов, потім пелюстки закрити.
- Приготувати негустий кляр, який в Італії називається пастелою. Для цього борошно замішують на газованій мінеральній воді. Вимішувати слід ретельно, щоб не було грудочок. У нашому випадку можна приготувати кляр на воді чи молоці. І нарешті, вмочити квітковий голубець у кляр і обсмажити у фритюрі до золотистої скориночки.
- При смаженні квітки для отримання гарної скоринки слід кілька разів перевернути. Вийняти та покласти на серветку для видалення зайвого жиру. Подавати гарячими, можна зі сметаною та листям салату. Смак виходить чудовий – ніжний і солодкий.
Цю страву гурмани рекомендують запивати червоним вином. Начинку для фарширування можна робити будь-яку: з риби та м’яса, креветок, сиру. Цікава начинка з плавленого сиру, волоських горіхів та часнику. Любителі поекспериментувати на кухні, напевно, зможуть здивувати гостей та домашніх оригінальними квітковими голубцями.
Візьміть на замітку та не викидайте гарбузові квітки!
Також квіти гарбуза використовують при приготуванні супів, салатів, запіканок та інших страв.
Крім харчової цінності, квіти мають і лікувальні властивості. Один з корисних рецептів для нормалізації обмінних процесів в організмі, що дуже актуально для сучасної людини, яка живе в забруднених містах і часто харчується екологічно не надійними продуктами.
Для приготування настою необхідно: по 3 столові ложки подрібнених квітів гарбуза, листя гарбуза, кореня солодки, по 2 столові ложки сушеної морської капусти, плодів горобини, грициків. Далі залити суміш 5 літрами окропу, укутати, настояти дві години, процідити. Приймати по чверті склянки 5-6 разів на день.
Пам’ятка: перед вживанням настою необхідна консультація лікаря.