Помідори цінуються цілий рік, тому питання збереження домашніх овочів у зимовий час є актуальним для тих, хто вирощує томати на своїй ділянці. Всі ми охоче поласуємо взимку овочами та фруктами, які вирощені самостійно на своїй землі без «хімії».
Подробиці
Але зберегти помідори у свіжому вигляді без спеціальної обробки надто складно. Та є кілька способів, які не варто відкидати, а взяти до уваги.
Зберігання у підвалі чи льоху
Для цього вибирають недозрілі плоди. Кожен із них обертають паперовою серветкою. При цьому плоди регулярно оглядають, щоб один помідор, що зіпсувався, не став причиною знищення інших. Якщо все піде за планом, то так томати збережуться до Нового року.
Зберігання у холодильнику
Овочі пролежать близько місяця, але смак буде не той. Тому холодильник вважається не найкращим варіантом для зберігання томатів. Підходить для свіжого врожаю, який буде використано найближчим часом.
Зберігання у морозильній камері
Термін збільшується, але після розморожування томати змінюють форму, що не так апетитно. Їх можна використовувати для приготування деяких страв, але для салатів вже не підходять.
Найнадійніший спосіб
Досвідчені господині знайшли ідеальний варіант для зберігання помідорів, завдяки якому вони легко пролежать всю зиму та не втратять смаку. Томати ріжуть на шматочки і кладуть у півлітрові банки, заливають окропом.
Ємності з помідорами ставлять у каструлю, дно якої накривають тканиною. Банки закривають стерилізованими кришками, але не закручують. У каструлю наливають воду приблизно такої самої температури. Об’єм наздоганяють до плічок банок.
Потім каструлю ставлять на середній вогонь. З моменту закипання банки стерилізують. Півлітрові – 15 хвилин, літрові – 20 хвилин. Потім банки дістають із каструлі, закатують. Перевертають, але не вкривають.
Чекають, поки банки охолонуть, а потім прибирають на тривале зберігання у прохолодне місце. Взимку, коли хочеться скуштувати помідорів, банку відкривають, зливають воду. Помідори викладають у салатник і заправляють олією, часником, зеленню, сметаною чи майонезом.