Лохина, або садова чорниця, або “голубика” по користі та вітаміну С може отримати першість навіть поруч зі смородиною. Вона не тільки смачна, з легкою кислинкою та терпкістю, а й варта уваги як продукт здорового харчування.
Подробиці
Ягода вважається однією з найкорисніших для зору, але крім цього у неї є й інші властивості, що позитивно впливають на здоров’я:
- рослинні гормони в цій ягоді «оберігають» серце та судини, знижуючи холестерин;
хлорогенова і кавова кислоти мають сечо- і жовчогінну дію; - нормалізується робота щитовидної та інших залоз внутрішньої секреції внаслідок біофлавоноїдів;
- якщо є проблеми з апетитом, лохина і тут може допомогти завдяки бетаїну у складі;
- налагоджується робота шлунково-кишкового тракту через наявність у лохини рослинних волокон;
- аскорбінова кислота у складі допомагає відновлюватися після хвороб;
- народна медицина рекомендує використовувати відвар з листя лохини як проносний;
- знижується цукор у крові з допомогою ферментів у самих ягодах і листі. Ця властивість дуже корисна для пацієнтів із діабетом.
Ягода навіть відмінна як засіб для схуднення. Її можна впевнено зарахувати до дієтичних продуктів. Оригінальні речовини — поліфеноли, велика кількість яких перебуває в лохині, позитивно впливають на розкладання жирів і навіть впливають на кількість жирових клітин в тілі, знижуючи їх. Простіше кажучи, лохина може допомогти спалювати «старі» запаси та заважає формуванню нових.
Щоб лохина принесла максимальну користь вживати її варто у первинному вигляді. Не треба варити компот, варення чи вареники з лохиною, бо залишиться тільки неповторний смак, а користь буде мінімальною, зважаючи ще на кількість цукру, що додасться.
Смакуйте у свіжому вигляді. Можна додавати до вівсянки, м’якого сиру, для йогуртів чи смузі.